Nie masz drobnych na ofiarę? U duchownego w Jastrzębiej Górze zapłacisz kartą

Parafia pw. św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu. Duchowni wprowadzili w maju możliwość składania ofiar i płatności przy pomocy kart płatniczych. Jak tłumaczą, zrobili to na prośbę parafian i turystów.

"Na usilne prośby naszych Parafian i może nawet bardziej naszych Gości: Turystów i Wczasowiczów - nasza Parafia przystąpiła do programu Polska Bezgotówkowa" - poinformowali na Facebooku duchowni parafii rzymskokatolickiej pw. św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze, zarządzanej przez ojców jezuitów.

Przy pomocy kart płatniczych można już składać ofiary i dokonywać płatności w zakrystii, kancelarii parafialnej i kancelarii cmentarza. Jak podaje portal Stacja7.pl, zakonnicy nie będą jednak zbierali pieniędzy "na tacę" z terminalem. Duchowni będą informowali wiernych podczas nabożeństwa, że mogą złożyć ofiarę po Mszy Świętej.

- Jesteśmy w miejscowości turystycznej, gdzie przez nasz kościół przewija się masa ludzi będących u nas przejazdem, do tego zlikwidowano ostatnio jedyny bankomat i naprawdę ludziom jest trudno uzyskać dostęp do gotówki - tłumaczy w rozmowie ze Stacja7.pl proboszcz parafii o. Andrzej Batorski.

Program Polska Bezgotówkowa, do którego dołączyła parafia, jest realizowany przez fundację powołaną przez Związek Banków Polskich w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, a także firmami Visa i Mastercard. Podmioty uczestniczące w programie przez rok nie ponoszą opłat za terminal i transakcje do 100 tys. zł obrotu rocznie.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: