Pogodowy armagedon w Bolesławcu po burzy z gradem. Rzeki na ulicach, zalane budynki

Przez Bolesławiec, miasto na Dolnym Śląsku, przeszedł w czwartek prawdziwy armagedon. Gwałtowna burza i ulewne deszcze doprowadziły do natychmiastowego zalania ulic i budynków. Wcześniej burza z gradem przeszła przez Świdnicę.

Przed burzami z gradem ostrzegało IMGW. Instytut wydał kilka komunikatów I stopnia (w 3-stopniowej skali) również dla województwa dolnośląskiego.

 

Bolesławiec. Burza nadeszła znad Sudetów

Burza przybyła do Bolesławca znad Sudetów. Według relacji serwisu Polscy Łowcy Burz tworzenie się komórek burzowych można było zaobserwować w czwartek o godz. 13 w wyższych partiach gór. PŁB obwieściło też, że wraz z burzą nadejdą ulewne opady oraz grad. Ich prognozy w zupełności się sprawdziły. Popołudniu niebo nad Bolesławcem stało się bardzo ciemne, a potem rozpoczęła się ulewa. Zalane zostały ulice, w tym również ważne szlaki komunikacyjne. W niektórych miejscach woda sięgała do połowy wysokości zaparkowanych samochodów.

Burza w Bolesławcu. Oczami świadków

O burzy w Bolesławcu napisała „Gazeta Wrocławska”. W artykule pojawiła się relacja jednej z mieszkanek miasta, która widziała, jak „w ciągu kilkunastu minut ulice zamieniły się w rzeki. Natomiast jeden z komentujących stwierdził, że „takiego kataklizmu tutaj nawet najstarsi nie pamiętają”. Gradowy armagedon miał miejsce również w Świdnicy, Żarowie, a ulewne opady nawiedziły Jaworzynę Śląską.

Ponad sto interwencji straży

Burza w Bolesławcu sprawiła, że strażacy do piątkowego poranka interweniowali 183 razy – tak podaje Stanowisko Kierowania PSP w Bolesławcu. W wyniku burzy doszło do 3 kolizji na drodze A4, a także do przewrócenia około dziesięciu drzew. Zalane zostały liczne budynki, a nawet garaże Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Burze w kosmosie. Kamery ISS zarejstrowały niezwykle rzadkie zjawisko

Więcej o:
Komentarze (26)
Bolesławiec. Przez miasto przeszła burza z gradobiciem
Zaloguj się
 • tytus.de.zoo

  Oceniono 11 razy 9

  więcej parkingów, terenów nieczynnych ekologicznie. Mniej drzew, trawników i oczywiście UREGULOWAĆ wszystkie rzeki. W tym Wisłę. Niech będzie prosta, wąskie międzywale, bez terenów zalewowych, bo teren przecież to pieniądz. Można na nim pobudować bloki na mieszkanie+

 • oszrany

  Oceniono 19 razy 7

  Zbiorniki retencyjne budujemy od 1997 i dalej ich nie ma :) Za to na miesiecznice, pomniki, premie, podruze senatoriow i beci itp jest kasy bez liku.

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 5

  Opatrzność zaspała? Hetmanka zapiła? A może król Chrystek zdradził:-)

 • aequos

  Oceniono 7 razy 3

  typowa Polska - stara, poniemiecka infrastruktura, niedrożna kanalizacja, krzywe chodniki, ogólny syf ale Poloki jeżdżą Porsche

 • jkwt

  Oceniono 5 razy 3

  Jak widać Porsche Macan to nie amfibia i nie dał rady. Wkrótce okazyjnie do kupienia na otomoto jako bezwypadkowy.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  To oczywiscie wynik "braku ocieplenia" i podziekowan "z nieba" za polityke rzadu :/

 • jack_flash

  Oceniono 1 raz 1

  Bo o kanalizacje deszczowa lub jak kto woli burzowa, nalezy dbac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX