Niedziele handlowe w maju. W którą niedzielę będzie można zrobić zakupy?

Pierwsza niedziela handlowa w maju za nami. Kolejna niedziela handlowa w tym miesiącu wypada dopiero pod sam jego koniec, przed Bożym Ciałem.

Niedziele handlowe w 2018 roku, zgodnie z ustawą o zakazie handlu, wypadają zazwyczaj w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W 2019 roku w każdym miesiącu będzie już tylko jedna taka niedziela, a od 2020 roku handlowych będzie jedynie siedem niedzieli w całym roku – dwie przed Bożym Narodzeniem, jedna przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, kiedy w sklepach trwają wyprzedaże.

Zakaz handlu. Jakie są jego skutki? >>>

Niedziele handlowe w maju 2018

W maju 2018 r. sklepy będą nieczynne 13 i 20 maja, z uwagi na zakaz handlu. 20 maja wypadają również Zielone Świątki.

Niedziela handlowa przypada jeszcze tylko 27 maja.

W tym miesiącu mamy jeszcze jeden dzień wolny od handlu - 31 maja obchodzone jest Boże Ciało. To dzień ustawowo wolny od pracy. Święto przypada w czwartek, więc jeśli weźmiemy wolny piątek, mamy szansę na długi weekend.

Niedziele handlowe w 2018 roku

W tym roku czeka nas jeszcze 17 niedziel handlowych. Najbliższa - 27 maja, a potem będzie to 3 i 24 czerwca, 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października, a także 4 i 25 listopada.

W okresie przed Bożym Narodzeniem, czyli w grudniu, wypadają aż cztery niedziele handlowe – zakupy będzie można zrobić w każdy ostatni dzień tygodnia poza niedzielą 9 grudnia.

Oprócz tego ustawa o zakazie handlu zakłada skrócenie godzin otwarcia sklepów do godz. 14 w dni takie jak Wigilia oraz sobota przed Wielkanocą.

NIEDZIELE HANDLOWE MAJ 2018 i KOLEJNE MIESIĄCE - KALENDARZ:

Zakaz handlu w niedzielę. Kiedy?Zakaz handlu w niedzielę. Kiedy? gazeta.pl

Gdzie na zakupy w niedzielę?

Ustawa o zakazie handlu posiada aż 32 wyjątki. Handlować będzie można w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw, sklepach przy dworcach i wielu innych miejscach. Do tego otwarte mogą być sklepy franczyzowe, o ile sprzedaż jest prowadzona jedynie przez właściciela placówki działającego "we własnym imieniu i na własny rachunek". W awaryjnej sytuacji na pewno znadziemy więc otwarty sklep w swojej okolicy.

Więcej o:
Komentarze (41)
Niedziele handlowe maj 2018. Kolejna dopiero pod koniec maja
Zaloguj się
 • utinamfalsus

  Oceniono 11 razy 7

  W niedzielę obowiązkiem Polaka jest iść do kościoła i dać na ofiarę "ciche" pieniążki.
  Wszak te drobne 15 mld zł rocznie jakie Watykańczycy dostają z NASZYCH pieniędzy od kundli styropianowych, to kropla w morzu potrzeb.

 • rosomak_1

  Oceniono 6 razy 6

  Durny poseł decyduje, kiedy i czy suweren ma robić zakupy dla siebie, Na siłę chce zmusić mnie do siedzenia przed telewizorem, do pójścia na mszę, do grillowania? A moze ja chciałbym iść z dziećmi i żoną do Galerii, porobic tam zakupy, przy okazji iść na pizzę, lody?Baranów mamy nie posłów.

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy 6

  W dupie mam wasze NIEDZIELE i handlowe i niehandlowe..Katabasy coraz to chudsze będą,
  Nie dam złotego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • hunkyyankee

  Oceniono 10 razy 4

  Przeklinam komuszków pissuarowych za to, że mi nakazują kiedy mogę chodzić na zakupy, a kiedy łazić do kościoła. PiSS = komuna

 • justsaying

  Oceniono 4 razy 4

  Badzmy konsekwentni i pozamykajmy niedziele przed swietami. Ani jednej niedzieli pracujacych!!! W czym dowolna niedziela w roku jest gorsza od niedzieli przed Bozym Narodzeniem? Czyz nie zrobiliscie poslowie PiS tego dla podlizania sie kosciolowi? Prosze zamknac sklepy we wszystkie niedziele bez wyjatkow gdyz to jest grzech pracowac w Niedziele. A jak nie jest to powinne byc wszystkie niedziele otwarte

 • Piotr Czuba

  Oceniono 12 razy 2

  dobrze że u Czechów, Niemczech i na Słowacji otwarte...
  tam wędrują moje pieniądze...

  biznes is biznes

  a Polactwo niech dalej klepie biede

  xD

 • qqben

  Oceniono 8 razy 0

  U mnie lokalny otwarty, więc olewam. A większość facetów ma w końcu wolny dzień, bo żony nie wyciągają nas na zakupy ubraniowo-butowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX