Wciąż czyszczą autostradę po wypadku cysterny z czekoladą. Ruch na A2 ograniczony

Czekolada na A2 cały czas powoduje utrudnienia. Służby na miejscu doczyszczają nawierzchnię. Ruch w kierunku Poznania i Warszawy odbywa się tylko jedną nitką.

W środę ok. godz. 4.45 na A2 w miejscowości Skarboszewo doszło do wypadku cysterny, przewożącej płynną mleczną czekoladę.

Czekolada na A2

Pojazd przewrócił się na bok, a przez włazy wlewowe na autostradę wylała się zawartość - 12 ton czekolady. Jak informuje straż pożarna w Słupcy, cysterna zablokowała ruch zarówno w stronę Warszawy jak i Poznania. Czekolada zalała wszystkie pasy.

Jak mówi w TVN24 rzecznik PSP w Słupcy Dariusz Różański ruch na autostradzie wciąż jest utrudniony. -  Ruch w kierunku Poznania i Warszawy odbywa się, ale z każdej strony tylko jedną nitką. O godzinie 8:30 na trasę pojechał nasz wóz z wodą. Jest potrzebna pracownikom autostrady, którzy czyszczą jezdnię specjalnymi myjkami - powiedział.

Czyszczenie może potrwać kilka godzin

Co prawda usunięto już większość czekolady, ale nadal trwa czyszczenie asfaltu za pomocą wody pod ciśnieniem. Usuwanie czekolady było tym bardziej uciążliwe, że substancja zmieniała się pod wpływem temperatury - zastygała, a następnie znowu się topiła. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna, który prowadził cysternę najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i wjechał w barierki oddzielające jezdnie, następnie cysterna się przewróciła.

Chiny: Ciężarówka pchała auto przez kilkadziesiąt metrów. Kierowca nie zauważył osobówki

Więcej o: