"Stałem na górze, a transparent zwisał w dół". Śledczy uwierzyli kibicom ws. transparentu na Legii

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście umorzyła śledztwo ws. transparentu, który został powieszony na stadionie Legii w maju 2016 r. Śledczy uwierzyli kibicom, którzy przekonywali, że nie wiedzą, kto był autorem napisu.

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - taki transparent pojawił się w maju 2016 r. na "Żylecie" - trybunie najzagorzalszych fanów Legii Warszawa - podczas meczu z Piastem Gliwice. Było to jasne odniesienie do wydarzeń z finału Pucharu Polski - część obecnych na meczu wygwizdała wówczas prezydenta Dudę. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Miesiąc później stołeczna prokuratura uznała, że nie podejmie śledztwa w tej sprawie. Według śledczych nie doszło do aktu przemocy, a baner nie stanowił czynu zabronionego. Nazwali transparent "polemiką ze zdarzeniem". Sąd nie zgodził się z tą argumentacją i uchylił decyzję prokuratury, a ta pod koniec ubiegłego roku podjęła znów czynności.

Śledczy bezradni

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", śledztwo jednak w kwietniu umorzono. W uzasadnieniu śledczych napisano o "braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego". Prokuraturze dodatkowo nie udało się ustalić, kto był autorem napisu na transparencie. Zidentyfikowano jednak trzech kibiców, którzy powiesili baner.

Jeden z nich miał zeznać, że nie znał treści napisu, bo dostał zwinięty transparent. Miał zobaczyć cały baner dopiero po fakcie, na zdjęciach w internecie. Przekonywał, że nie wiedział, kto jest twórcą napisu.Jak podaje portal Katowice.wyborcza.pl, mówił śledczym, że "stał na górze, a transparent zwisał w dół".

Również dwaj pozostali kibice nie potrafili udzielić prokuraturze szczegółowych informacji.  Adwokat Bartłomiej Piotrowski, który złożył zawiadomienie w związku z treścią transparentu, zapowiada zażalenie na decyzję stołecznej prokuratury. Zawiadomienie na transparent składali w 2016 r. również działacze Nowoczesnej.

"To jest grożenie śmiercią". Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. transparentu kibiców Legii

Więcej o:
Komentarze (61)
Prokuratura umarza śledztwo ws. transparentu na Legii
Zaloguj się
 • pepe_papa

  Oceniono 30 razy 28

  Fikcyjne państwo, fikcyjny rząd, fikcyjne wolskie prawo.

 • krajidiotow

  Oceniono 27 razy 25

  Dalej schlebiajcie bezmozgim malpom, a pozniej obraza, bo ktos nazwie marsz niepodleglosci zlotem faszystow. Tępi hipokryci.

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 24

  Tak jak nikt nigdy nie wie jakim cudem race na stadion wjeżdżają..Bo ochrona trzepie plecaczki, że aż miło na bramkach. Przychodzi odpowiedni moment i wszędzie dym.Cuda.

 • 5m00tny

  Oceniono 24 razy 20

  Śledczy bezradni bo jak powiedział Patryk Jaki PiS konsekwentnie wprowadza w Polsce państwo teoretyczne.

 • ziggybum

  Oceniono 22 razy 18

  - Co wiecie na temat osoby, która jest odpowiedzialna za wywieszenie transparentu?
  - Zero!

 • w.s3

  Oceniono 19 razy 15

  Przecież partyjna prokuratura nie będzie gnębić elektoratu i do tego prawdziwych patriotów.

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 15

  Nie znaleźli bidoki autora, a rozwijający niepiśmienni.
  To proponuję za przekroczenie prędkości tłumaczenie, że rachować umiemy zaledwie do 50.
  Prokuraturze za telefon o bombie ścigać Grahama Bella, a za ciągnięcie prądu na lewo Teslę.

 • faustxyz

  Oceniono 14 razy 12

  Hitler też miał taką "prokuraturę" i takie przebierające nogami do wieszania bojóweczki, aż któregoś dnia przeszli do krwawych czynów. Kaczenko, Zero i reszta mafii to czyste zło, niskie instynkty, patologia, podłość i złodziejstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX