A2 oblana płynną, mleczną czekoladą. Autostrada zamknięta w obu kierunkach

Cysterna z płynną czekoladą przewróciła się na A2 w okolicy Słupcy. 12 ton mlecznej czekolady wylało się na jezdnię. Autostrada jest zablokowana w obu kierunkach.

Strażacy od kilku godzin próbują usunąć płynną czekoladę z autostrady A2, która zalega na autostradzie między Wrześnią a Koninem. Jedyna nadzieja to polanie jezdni dużą ilością ciepłej wody. Strażakom podpowiedział taki sposób sam producent czekolady, z którym się konsultowali.

Cysterna przewróciła się około godziny 4:45 na wysokości Skarboszewa.

Kierowca najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w barierki oddzielające jezdnie. Wtedy cysterna przewróciła się.

Wciąż leży na jezdni. Jest pusta - cała jej zawartość, czyli 12 ton mlecznej czekolady, rozlało się na jezdnię w obydwu kierunkach.

Życiu kierowcy nie zagraża bezpieczeństwo - trafił do szpitala ze złamaną ręką.

Korki na A2 i w okolicy

Autostrada A2 jest zablokowana na 226. kilometrze.

Utrudnienia na A2 mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Kierowcy informują też o korkach na objazdach: na DK92, we Wrześni i na dojeździe do Słupcy. 

Duży problem zrobili sami kierowcy, którzy krótko po wypadku po prostu obok niego przejeżdżali. W ten sposób rozjechali warstwę czekolady po półtora kilometra w stronę Warszawy i Poznania.

Więcej o: