Pijany szwagier chciał rozwiązać rodzinny spór koparką. Staranował posesję i ruszył na policjantów

46-letni Dariusz S. postanowił na ostro zakończyć trwający kilka lat rodzinny spór. Wjechał koparką na gospodarstwo swojego wroga, gdzie zniszczył zabudowania i sprzęt o wartości 40 tys. zł. Później ruszył na interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w Jadowie (powiat wołomiński). Policjanci dostali zgłoszenie od właściciela posesji, który twierdził, że jego szwagier demoluje mu właśnie gospodarstwo przy użyciu koparko-ładowarki. Mężczyzna miał taranować budynki gospodarcze, przewracać maszyny i niszczyć sprzęt rolniczy, m.in. przyczepy, rozrzutnik i opryskiwacz.

Zaatakował policjantów

Relacja właściciela gospodarstwa potwierdziła się, gdy policjanci przybyli na miejsce. Funkcjonariusze wezwali kierującego koparką do zatrzymania się i opuszczenia pojazdu. Ten jednak, zamiast zastosować się do ich zaleceń, zrobił się jeszcze bardziej agresywny. "Zaczął kierować koparkę w kierunku mundurowych, dodatkowo manewrując łyżką maszyny budowlanej, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie ich bezpieczeństwa i zdrowia" - informuje stołeczna policja.

Strzelali w opony

Mężczyzna był bardzo zdeterminowany. W końcu funkcjonariusze postanowili użyć innego sposobu niż perswazja. Jeden z policjantów wyciągnął broń i strzelił kilkakrotnie w opony. To zatrzymało koparko-ładowarkę.

46-latek został zatrzymany. Po zbadaniu jego krwi okazało się, że ma 2,68 promila alkoholu w organizmie. Właściciel posesji i jego rodzina złożyli zawiadomienie o zniszczeniu mienia i groźbach pozbawienia życia. Okazało się, że atak Dariusza S. to efekt ciągnącego się od 2016 r. konfliktu rodzinnego. Koszt zniszczeń przez niego dokonanych to wynosi 40 tys. zł.

Jak informuje policja mężczyźnie za popełnienie przestępstw przeciwko mieniu, wolności, życiu i zdrowiu, oraz działalności instytucji państwowej może grozić kara od 3 miesięcy  do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (31)
Jadów. Pijany mężczyzna zniszczył koparką gospodarstwo rodziny
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 26 razy 18

  Suwereny wstajo z kolan. Poznać po zawartości. Pewnie myślał, że meleksa pilotuje...

 • aria-pura

  Oceniono 16 razy 16

  Tradycyjna rodzina w natarciu.

 • milarama

  Oceniono 18 razy 14

  Się lepszy sort bawi grubo, a w niedzielę do kościoła.

 • kukimonster-online

  Oceniono 20 razy 14

  Janusz Wykłęty z PISss w pełnej krasie

 • mapt

  Oceniono 13 razy 13

  Jakie miłe rodzinne klimaty!

 • yaspiman

  Oceniono 23 razy 13

  elektorat pis się bawi.

 • xynat

  Oceniono 10 razy 8

  Szwagier czyli mąż siostry. Ciekaw jestem postawy siostry. Czy oklaskiwała męża czy martwiła się o bezpieczeństwo brata?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX