Ekspertyzy za miliony, analiza prawie wszystkich dowodów. Żeby "Kuśnierz" się przyznał?

Osiem policyjnych ośrodków kryminalistycznych otrzymało polecenie przeanalizowania dowodów ws. zabójstwa studentki UJ sprzed 20 lat. Jednak jak podaje RMF FM, nie wiedzą czego szukać, a ekspertyzy mogą kosztować miliony.

Policyjnym laboratoriom kryminalistycznym grozi paraliż - informuje RMF FM. Wszystko przez prokuratorów z Krakowa, którzy prowadzą postępowanie ws. brutalnego morderstwa studentki UJ sprzed 20 lat, której skórę znaleziono w Wiśle.

Śledczy zlecili ośrodkom liczne specjalistyczne ekspertyzy. Dotyczą prawie wszystkich dowodów, które zabezpieczono w sprawie.

Jak podaje RMF FM, przebadany ma zostać m.in. gruz z mieszkania podejrzanego, kafelki z łazienki, a nawet elementy wanny i ziemia z miejsca, gdzie ofiara mogła być przetrzymywana i zamordowana.

Jak podaje RMF FM, badania mogą trwać nawet dwa lata i kosztować nawet kilka milionów złotych.

Sprawa "Kuśnierza": ekspertyzy za miliony

Jednak wnioski o analizy są bardzo ogólne, mówią o poszukiwaniu różnych substancji, przez co biegli nie widzą, czego mają szukać - twierdzą dziennikarze.

- To działanie na chybił-trafił, a nuż coś się znajdzie - powiedział jeden z funkcjonariuszy w rozmowie z RMF FM. Inni mówią, że część materiałów, które polecono do przebadania, jest „bezwartościowa”.

Zdaniem dziennikarzy RMF FM, zlecone analizy mogą być próbą przedłużenia śledztwa. Przypomnijmy, że 4 października 2017 r. roku policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo studentki UJ 52-letniego Roberta J.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, jednak nie przyznał się do winy. Do dzisiaj przebywa w areszcie.

W 1998 roku Polską wstrząsnęło brutalne morderstwo 23-letniej studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kobieta została pozbawiona skóry, którą sprawca wypreparował i pozbawił tkanki tłuszczowej tak, jakby chciał zrobić z niej ubranie. Rok później nad brzegiem Wisły na stopniu Dąbie w Krakowie odnaleziono fragment nogi kobiety oraz skórę z klatki piersiowej.

Więcej o: