Tak narodowcy zmieniali zdanie o policji podczas marszu. Najpierw brawa, potem "zdrajcy narodu"

Organizowany w niedzielę przez Młodzież Wszechpolską Marsz Powstańców Śląskich w Katowicach był blokowany przez antyfaszystów. Gdy policja usuwała przeciwników marszu, dostawała brawa. Problem pojawił się, gdy prezydent miasta zdecydował o rozwiązaniu marszu.

Środowiska narodowe, w tym Młodzież Wszechpolska, brały w niedzielę udział w Marszu Powstańców Śląskich w Katowicach. Przeciwnicy demonstracji, w tym inicjatywa "Śląskie przeciw faszyzmowi", już wcześniej planowali blokadę marszu.

W pewnym momencie doszło do spotkania obu grup. Przeciwnicy marszu narodowców usiedli na ulicy, by go zablokować. Policja usuwała protestujących z trasy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W pewnym momencie jednak prezydent Katowic Marcin Krupa polecił rozwiązać trwające zgromadzenie publiczne organizowane przez Młodzież Wszechpolską. Decyzję motywował względami "zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców".

"Policja, zdrajcy narodu"

Na YouTube pojawiło się nagranie jednego ze świadków niedzielnych wydarzeń, który zwrócił uwagę na okrzyki, które wznosili do policji uczestnicy marszu.

 

Gdy funkcjonariusze usuwali antyfaszystów z trasy, rozlegały się brawa. "Policja wreszcie zareagowała! Nadchodzi, nadchodzi, Marsz Powstańców Śląskich!" - krzyknął z entuzjazmem najprawdopodobniej jeden z organizatorów.

Sytuacja zmieniła się, gdy prezydent Katowic zdecydował o rozwiązaniu marszu, a uczestnicy nie mogli już iść dalej.

"Kogo bronicie? Policja, kogo bronicie? Policja, zdrajcy narodu!" - krzyczeli później uczestnicy.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (57)
Katowice. Marsz Powstańców Śląskich. Tak narodowcy zmieniali zdanie o policji
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 37 razy 27

  Praktycznie pierwszy raz od czasu przejęcia władzy przez Piś gdy narodowców policja rozgoni8ła w trakcie ich przemarszu.
  Oczywiście zdecydowały o tym władze Katowic a nie policja ii chwała im za to.
  A ta zmiana nastroju od braw po przekleństwa jest zabawna. Wydawało im się na początku, że są panami świata a co najmniej Katowic a potem ... ups. :)))

 • jxl82

  Oceniono 32 razy 24

  Łaska Suwerena na na pstrej kaczce jeździ .

 • zueoko

  Oceniono 17 razy 15

  Polscy narodowcy to banda bezmyślnych, nierozgarniętych, niewiele myślących, zakompleksionych, słabych charakterem indywiduów potrzebujących przywódców jak kania dżdżu. Przywódcy pozostawiają wiele do życzenia. Jaki pan taki kram.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 13

  Powiem słowami Brudzińskigo , było nie propagować faszyzmu i nie bluzgać na wszystkich w koło

 • ks.pedofil

  Oceniono 22 razy 12

  W tych czasach ciezko rozroznic, kto jest policjantem a kto faszysta. Policjanci zachowuja sie jak faszysci, faszysci jak policja. W sumie to nie policja tylko bandyci w policyjnych mundurach. Tzw. zbrojne ramie pis. Z koscielnym blogoslawienstwem. Jasna Gora juz zbrunatniala tez.

 • stifflers.mom

  Oceniono 13 razy 11

  Po namaszczeniu przez prezesa na kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach jestem pełen podziwu dla Marcina Krupy. Ma chłop jaja rozwiązując ten dziki spęd, ale niestety może mu to się odbić czkawka. W PiS-ie każde rozsądne i odważne działania są traktowane jako wychodzenie przed szereg. Ale brawa i tak. Jestem bardzo ciekawy jak to się rozwinie.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 13 razy 11

  To co się dzieje w kraju to jakiś obłęd. Wszędzie marsze nazioli czy faszystów , bandyci piorą się po ulicach , na autostradach , po lasach. Strach wyłazić z chałupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX