Kwaśniewska radzi protestującym rodzicom. "Spytajcie o 500+, nie każdy powinien je dostawać"

Jolanta Kwaśniewska za pomocą nagrania przekazała wyrazy wsparcia rodzinom protestującym w Sejmie. Podzieliła się też pomysłem na to, jak zdobyć pieniądze dla niepełnosprawnych.

Była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Wyjaśniła, że nie pojawiła się na miejscu, ponieważ nie chce, by zostało to upolitycznione. - Chciałabym być razem z wami jak przez 10 lat prezydentury mojego męża. Zawsze sprawy osób niepełnosprawnych ogromnie ceniłam i były dla mnie najważniejsze. Stąd fundacja Porozumienie Bez Barier.
Pierwszy mój wyjazd, który organizowałam jako pierwsza dama, to były międzynarodowe dni niepełnosprawnych w Zgorzelcu - mówiła Kwaśniewska. Dodała, że "sercem i myślami" jest przy protestujących.

Możecie zapytać polityków, czy nie znalazłyby się pieniądze dla waszych dzieci z 500+. Nie każdy powinien dostawać te pieniądze. Są osoby, które dysponują tymi pieniędzmi w dowolny sposób - albo wydają na fajne wakacje, albo na kolejną Playstation. Może sensownie ograniczyć ramy tej ustawy, która już jest? Jest potrzebna, cieszę się, że mnóstwo dzieciaków może korzystać z dobrodziejstwa tej ustawy. Ale może to jest jakieś wyjście z sytuacji, jeśli politycy nie mają pieniędzy dla waszych dzieci

- radziła była prezydentowa. Zaproponowała również, by politycy na jeden dzień zajęli się dzieckiem z niepełnosprawnością. - Mam bardzo wiele zaprzyjaźnionych osób, które mają dzieci niepełnosprawne i podziwiam je za ich trwanie, za ich codzienność, za miłość do każdego z tych dzieci. Bo przecież wasze dzieci, mają problemy naszych dzieci i problemy, o których my, zwykli zjadacze chleba, którzy nie mają niepełnosprawnych dzieci, nie mamy najmniejszego pojęcia - powiedziała.

- Kocham was, jestem z wami, trzymajcie się. Chyba jednak nie odpuszczajcie. Mam nadzieję, że tym razem uda wam się uzyskać to, o co wam chodzi - podsumowała Kwaśniewska. Nagranie ukazało się na Facebooku posłanki PO Henryki Krzywonos-Strycharskiej.

Siemoniak: "Serial braku empatii" ws. protestu rodziców nie kończy się, bo nie ma zgody prezesa

Więcej o:
Komentarze (165)
Jolanta Kwaśniewska do protestujących rodziców
Zaloguj się
 • Marcin Wójcik

  Oceniono 69 razy 45

  Zdecydowana większość pań z obecnego rządu mogłaby się wiele nauczyć od pani Jolanty Kwaśniewskiej i na pewno wyszło by im to na dobre, wizerunek ogłada i kultura osobista

 • kunwyscigowy

  Oceniono 61 razy 41

  droga Jolanto - celem 500+ było kupienie wyborców! a nie pomoc potrzebującym - części się przydało na poważne rzeczy, innym na playstation, a niektórym na wódę i fajki dla taty, a inny tato zapłacił nimi pani prostytutce. Dlatego pieniądze były dawane bezwarunkowo i bez żadnej kontroli na co były wydawane.

 • ukw8087

  Oceniono 36 razy 26

  ma Pani rację , Pani Jolanto ...
  Znam ludzi , którzy mają kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie na 4. osobową rodzinę.
  500 + biorą , a jakże , bo dają.
  Miliardy złotych w budżecie , podobno nikt nie kradnie , a proszę , Kasy nie ma ...
  Cuda na Kiju , Matti Morawiecki , premier niedorobiony , kłamie na potęgę.
  Wolska dla Ciemnego Ludu.

 • rymanx

  Oceniono 27 razy 25

  nie rozumiem ...dlaczego ktoś kto zarabia 20 tys zł na ręke miesięcznie dostaje 500+ a niepełnosprawny, który jak Gowin ledwo ciągnie do końca miesiąca i przymiera głodem nie dostanie?

 • rozterka47

  Oceniono 28 razy 24

  Ale przecież na wszystko jest , wystarczy nie kraść, co nie PISiacy ?

  Wystarczy tez nie pchac w dudę krk , ograniczyć 500+ , nie wyplacać sobie wysokich premii i nie zlecać fikcyjnych zamówień zaprzyjażnionym spólkom i fundacjom

 • pankrzysiek

  Oceniono 37 razy 17

  niech beneficjenci 500+ wykażą się empatią i się podzielą, zamiast 500 zyla niech dostaną 400 zyla, stówka pójdzie na niepełnosprawnych, co wy na to?

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 15

  500+ kosztuje nas 22 miliardy złotych rocznie i korzysta z nich 3,8 miliona dzieciaków.
  Konkordat kosztuje nas wedle ostrożnych szacunków połowę tej kwoty. Księży jest w Polsce ok. 30 tysięcy.
  Tak pi × oko ksiądz katolicki doi z budżetu tyle co setka dzieciaków.

 • jxl82

  Oceniono 28 razy 14

  Pis ma już receptę od swojego Suwerena z Garwolina, pakiet ustawa odnoszących się do rozwiązania "Kwestii Niepełnosprawnych", będzie nosił roboczą nazwę "Ułomki kalekie".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX