Nieoficjalnie: Morawiecki ma plan pomocy dla rodzin górników, którzy ucierpieli w Zofiówce

Akcja ratunkowa w Zofiówce cały czas trwa. Tymczasem, jak nieoficjalnie podaje portal wp.pl, premier Morawiecki rozważa przyznanie rodzinom ofiar katastrofy rent specjalnych.

Według osoby z otoczenia premiera, na którą powołuje się portal, Mateusz Morawiecki rozważał to już w sobotę, gdy wracał z miejsca tragedii. Według nieoficjalnych doniesień premier czeka obecnie na zakończenie akcji ratunkowej. - Premier Mateusz Morawiecki zawsze myśli o tych, którzy potrzebują pomocy. Rodziny górników, które dotknęła ta straszna tragedia, bez tej pomocy nie zostaną - powiedziała w rozmowie z wp.pl Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

Katastrofa w Zofiówce

W kopalni Zofiówka wciąż zasypani są górnicy. Służby ratunkowe w kopalni Zofiówka zawężają obszar, na którym mogą się znajdować trzej poszukiwani górnicy. Informacje na temat akcji poszukiwawczej na briefingu prasowym przedstawił dzisiaj prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Poinformował, że z jednej strony ratownikom pozostało 150 metrów, a z drugiej części chodnika - 125 metrów.
Prezes JSW powiedział, że prace postępują w tempie kilku metrów na godzinę w kierunku kolejnego skrzyżowania chodników. Daniel Ozon mówił, że 70 metrów od skrzyżowania słychać działające wentylatory powietrza. "Warunki są ekstremalnie trudne" - powiedział prezes JSW.

Nie żyją dwie osoby

Ratownicy poszukują trzech uwięzionych pod ziemią górników. Dwóch górników w wyniku sobotniego wstrząsu zginęło, czterech przebywa w szpitalu. Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował w poniedziałek po południu, że nie odnotowano kolejnych wstrząsów na terenie kopalni. Z uwięzionymi górnikami nadal nie ma żadnego kontaktu.

Drzewo jedzie! I to z eskortą. Tak się to robi na Kabatach

Więcej o: