Nieoficjalnie: Morawiecki ma plan pomocy dla rodzin górników, którzy ucierpieli w Zofiówce

Akcja ratunkowa w Zofiówce cały czas trwa. Tymczasem, jak nieoficjalnie podaje portal wp.pl, premier Morawiecki rozważa przyznanie rodzinom ofiar katastrofy rent specjalnych.

Według osoby z otoczenia premiera, na którą powołuje się portal, Mateusz Morawiecki rozważał to już w sobotę, gdy wracał z miejsca tragedii. Według nieoficjalnych doniesień premier czeka obecnie na zakończenie akcji ratunkowej. - Premier Mateusz Morawiecki zawsze myśli o tych, którzy potrzebują pomocy. Rodziny górników, które dotknęła ta straszna tragedia, bez tej pomocy nie zostaną - powiedziała w rozmowie z wp.pl Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

Katastrofa w Zofiówce

W kopalni Zofiówka wciąż zasypani są górnicy. Służby ratunkowe w kopalni Zofiówka zawężają obszar, na którym mogą się znajdować trzej poszukiwani górnicy. Informacje na temat akcji poszukiwawczej na briefingu prasowym przedstawił dzisiaj prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Poinformował, że z jednej strony ratownikom pozostało 150 metrów, a z drugiej części chodnika - 125 metrów.
Prezes JSW powiedział, że prace postępują w tempie kilku metrów na godzinę w kierunku kolejnego skrzyżowania chodników. Daniel Ozon mówił, że 70 metrów od skrzyżowania słychać działające wentylatory powietrza. "Warunki są ekstremalnie trudne" - powiedział prezes JSW.

Nie żyją dwie osoby

Ratownicy poszukują trzech uwięzionych pod ziemią górników. Dwóch górników w wyniku sobotniego wstrząsu zginęło, czterech przebywa w szpitalu. Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował w poniedziałek po południu, że nie odnotowano kolejnych wstrząsów na terenie kopalni. Z uwięzionymi górnikami nadal nie ma żadnego kontaktu.

Drzewo jedzie! I to z eskortą. Tak się to robi na Kabatach

Więcej o:
Komentarze (108)
Zofiówka. Rząd przyzna renty specjalne rodzinom górników
Zaloguj się
 • diesel_poznan

  Oceniono 23 razy 19

  W weekend majowy w samej Wielkopolsce zginęło na drogach 6 osób. Nie chce mi się szukać informacji na temat ogólnopolskiej liczby, ale na pewno kilkadziesiąt osób straciło życie. Rozumiem, że o ich rodziny się nikt nie zatroszczy, bo nie jest to medialne?

 • Gal Anonim

  Oceniono 24 razy 18

  Facepalm - przecież codziennie umiera/ginie 1000+ Polaków, w wypadkach, od smogu, ze starości, z chorób, itp. Czy mają renty socjalne? Dlaczego się rząd pochyla nad kilkoma górnikami, ich rodziny już i tak dostaną ogromne odszkodowania. Jestem z rodziny górniczej (KGHM) i gwarancje dla rodziny są takie, że się Wam nawet nie śniło ;)

 • tran21

  Oceniono 21 razy 15

  - Premier Mateusz Morawiecki zawsze myśli o tych, którzy potrzebują pomocy - powiedziała Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu. Pani rzeczniczko, ja też potrzebuję pomocy. Wybieram się z wnuczką na wakacje i brakuje mi - emerytowi - kilku tysięcy. Premier pomyśli o mnie?

 • compor

  Oceniono 19 razy 13

  PISiak da. Innej drogi nie widzą, bo w pierdoły smoleńskie juz tylko 17% wierzy.

 • wujekdolf

  Oceniono 20 razy 12

  niepełnosprawni cierpią w sejmie a ten buc znowu włazi w rzyć górnikom!

 • cezaryk

  Oceniono 13 razy 11

  Shit happens. Należy się ubezpieczyć.
  Taka na przykład wartość barbórki albo 15tej pensji by to pokryła.

 • hubag

  Oceniono 12 razy 10

  Czy rodziny ofiar wypadków komunikacyjnych też będą dostawać renty specjalne? Policjantów, żołnierzy, strażaków, lekarzy, nauczycieli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX