Wielkopolska: zlikwidowali wielką fabrykę papierosów. Sam sprzęt do produkcji wart krocie

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze z Nadodrzańskiego i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. W gospodarstwie pod Nowym Tomyślem skonfiskowali ponad 4,6 mln papierosów oraz niemal 400 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość towaru oszacowano na blisko 3,5 mln złotych.

Zabezpieczono profesjonalną linię produkcyjną składającą się z maszyn do wyrobu papierosów, urządzeń do foliowania, oraz gotowe opakowania i fałszywe znaki akcyzy.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 4 mln zł. Zabezpieczone urządzenia do produkcji i pakowania warte są ponad 1,3 mln zł.

W trakcie akcji zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 35 do 60 lat, w tym na gorącym uczynku. Czterech z nich to obywatele Serbii.

Zatrzymani cudzoziemcy usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Tomyślu zarzuty dotyczące wytwarzania podrobionych papierosów, a także przestępstw skarbowych. Natomiast dwie kolejne osoby usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw skarbowych.

Więcej o:
Komentarze (25)
CBŚP i pogranicznicy zlikwidowali fabrykę papierosów
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 11

  Oni tak nagle wypadli sroce spod ogona. Cała fabryka.
  Nie uiścili stosownych opłat miejscowym NOTABLOM -gdyby spłonęli to jeszcze teoretyczne państwo odszkodowania by wypłaciło.Coś poszło NIE tak.

 • misha_xl

  Oceniono 10 razy 10

  Włamali mi się do piwnicy. Gdyby włamanie się nie powiodło, straty włamywaczy wyniosłyby około 1500 złotych.

 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 9

  stanowili konkurencję dla pisiego działacza który zajmuje się tym samym więc ich wycięto. układ zamknięty. ze stadninami koni arabskich było podobnie, pisowski senator hoduje araby ale przegrywał ze stadninami bo jak to w pisie, brakowało mu kompetencji. jak pisi nierząd totalny przejął stery to jego koledzy uwalili stadniny i konkurencji już nie ma. tylko pisowski sÓweren dlej ciemny.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 6

  Nowy Tomyśl. To gdzieś trochę na zachód od Poznania. Przecież UE stanowi jednolity obszar celny. W Nowym Tomyślu budować fabrykę towaru na przemyt???

  Zaraz, zaraz. Do Nowego Tomyśla jeździł - na wyłudzonych dietach - jakiś dupek bez zawodu. Akwizycją tych fajek się zajmował? Sam palący.

 • derp970

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to straty skarbu państwa? A co skarb państwa coś produkuje? Nie - skarb państwa tylko okrada.

 • matatjahu

  Oceniono 4 razy 4

  w to miejsce powstały dwie nowe fabryczki. konkurencja sypnęła konkurencję albo służby nie zostały opłacone...coś poszło nie tak

 • oszrany

  Oceniono 8 razy 4

  A ile papierosow wprowadzono na rynek tego nie wiadomo ;)

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 5 razy 3

  Ktoś doniósł. W Polsce donosicielstwo to sport narodowy.

 • six_a

  Oceniono 3 razy 3

  po co kupować papierosy, jak smog jest za darmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX