Prezes TVP chce pozwać "Newsweeka" już po fragmencie tekstu o "Wiadomościach"

- Tekst (...) nt rzekomych kulis pracy w "Wiadomościach" zawiera kłamstwa i "wypowiedzi", które nigdy w TVP nie padły - napisał na Twitterze prezes TVP, Jacek Kurski. Zapowiada pozew przeciwko autorce publikacji w "Newsweeku", ale nie tylko.

Na razie na stronie "Newsweeka" pojawił się tylko fragment tekstu o TVP, dotyczący osób związanych z redakcją "Wiadomości". Zacytowano w nim wypowiedzi anonimowych osób, jedna z nich przytacza rzekomą wypowiedź Jacka Kurskiego. Tekst napisała Renata Grochal. Cały artykuł będzie można przeczytać w nowym wydaniu tygodnika, które ukaże się w poniedziałek. 

Tymczasem prezes TVP Jacek Kurski już zareagował zapowiedzią pozwu "przeciwko autorowi, wydawcy i w każdym przypadku powielania kłamstw". Na stronie TVP pojawiło się oświadczenie, które w całości przytaczamy poniżej.

Oświadczenie TVP

W związku z publikacją portalu newsweek.pl, z dnia 6 maja br., autorstwa pani Renaty Grochal, na temat rzekomych kulis pracy w ,,Wiadomościach” Telewizja Polska informuje, że tekst ten zawiera nieprawdziwe stwierdzenia oraz zmyślone wypowiedzi, które nigdy w TVP nie padły.
Publikacja ta jest skandaliczna, pomawia i narusza dobre imię nadawcy publicznego oraz jego pracowników. TVP i pomówione osoby bezzwłocznie podejmą kroki prawne przeciwko autorowi i wydawcy, a także w każdym przypadku jej powielania.

Zobacz też: 

TVP Info już sama nie wie, jak bronić nagród Szydło. Zobaczcie, co wymyślili tym razem

Więcej o: