Pustki czy pełna sala na spotkaniu z PiS? Młody PSL-owiec pokazał, jak wiele zależy od perspektywy

Krzysztof Jurgiel był gościem szkoły rolniczej w Karolewie pod Kętrzynem. Związany z PSL Konrad Kazaniecki pokazał na Twitterze, że przygotowana dla publiczności sala była w dużej części pusta.

Na spotkanie z ministrem rolnictwa zapraszało w niedzielę kętrzyńskie PiS. Spotkanie odbyło się po południu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Przygotowano scenę i miejsca siedzące w sali gimnastycznej szkoły. 

Jednak, jak pokazał obecny na miejscu Konrad Kazaniecki z Forum Młodych Ludowców, duża część krzeseł nie była zajęta. "Na spotkanie z ministrem rolnictwa przychodzą tylko najwierniejsi" - napisał działacz młodzieżówki PSL.

Lokalni działacze PiS nie pozostawili tego bez odpowiedzi. Zamieścili na Twitterze zdjęcie, na którym widać gości spotkania. Jednak wykonano je z zupełnie innej perspektywy. Kazaniecki zamieścił inne zdjęcia z szerokim planem, które potwierdzają, że - choć na sali było kilkadziesiąt osób - to większa część krzeseł pozostała pusta.

Politycy PiS ruszyli "w teren"

Między innymi w związku z jesiennymi wyborami samorządowymi politycy PiS, w tym członkowie rządu i parlamentarzyści, zaczęli w kwietniu serię spotkać z wyborcami. 

W spotkaniach biorą udział też czołowi politycy partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak ze względu na problemy zdrowotne na ostatnim spotkaniu w Garwolinie Kaczyńskiego zastąpił premier Mateusz Morawiecki.

Pod koniec spotkania doszło tam do awantury. Pojawiła się tam grupa przeciwników PiS. Protestujący mieli ze sobą transparenty. Zwolennicy partii rządzącej nie pozostawali bierni. - Idź ty szmato stąd - krzyczała jedna z oburzonych kobiet.

Więcej o: