Ogromny pożar chlewni w Wielkopolsce. W budynku było 2,5 tysiąca zwierząt. Wszystkie zginęły

W sobotę po 5 nad ranem wybuchł ogromny pożar w chlewni w Wychowańcu. Według informacji lokalnych mediów nie przeżyło żadne z 2,5 tys. zwierząt, które znajdowały się w budynku.

Trwa dogaszanie pożaru chlewni, który wybuchł w miejscowości Wychowaniec (woj. wielkopolskie, gmina Obornika) w sobotę około 5 nad ranem. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i po tym, jak na miejsce przyjechali strażacy, okazało się, że pożar obejmuje już 80 proc. budynku - relacjonuje portal eoborniki.pl.

Do akcji gaszenia pożaru przystąpiło 16 zastępów strażaków z czterech powiatów (obornickiego, poznańskiego, wągrowieckiego i szamotulskiego). Ogień strawił także część dachu hali, która się zawaliła.

 

W związku z ogromnym ogniem, jaki zajął chlewnię, strażacy nie podjęli prób ratowania zwierząt. Według doniesień portalu eoborniki.pl w pożarze zginęło co najmniej 2,5 tys. świń i prosiąt.

Z kolei epoznan.pl donosi, że w całym gospodarstwie przebywało około 10 tysięcy świń, a w budynku, w którym wybuchł pożar, było około 4,5 tys. Tych informacji nie potwierdziła jeszcze straż pożarna.

Na miejscu pojawiła się policja oraz biegły sądowy, wspólnie mają ustalać przyczyny pożaru.

Z kolei "Głos Wielkopolski" opisuje, że nowoczesna chlewnia została otwarta zaledwie w ubiegłym roku.

Więcej o: