Przyjemna pogoda na koniec majówki, ale uwaga na lokalne przymrozki

Pogoda w ostatnich dniach długiego weekendu będzie sprzyjać wyjazdom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W większości kraju będzie od 19 do 22 stopni Celsjusza. Możliwe są przejściowe burze, zaś nocą będzie znacznie chłodniej.

Jeszcze w nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie mogą wystąpić burze - zapowiadają synoptycy IMGW. 

Jak sprawdzić, gdzie jest burza? 

Wyładowaniom będą towarzyszyły opady deszczu, lokalnie może spaść grad. Noc będzie chłodna, miejscami nawet bardzo.

W województwach północnych termometry pokażą 2 stopnie Celsjusza. Lokalnie - na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Mazurach - mogą być przygruntowe przymrozki do minus jednego stopnia. W centrum temperatura dużo wyższa - termometry pokażą około 6 stopni, a na południowym wschodzie - od 12 do 14 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz będzie porywisty.

Pogoda w sobotę i niedzielę

Po chłodnej nocy sobota z przyjemną pogodą. IMGW podaje, że Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. W prawie całym kraju zachmurzenie będzie niewielkie lub umiarkowane, możliwe są jedynie przelotne opady.

Najcieplej będzie na południu Polski, gdzie temperatury wyniosą powyżej 20 stopni, do nawet 23 w Przemyślu. W centrum i na zachodzie termometry pokażą ok. 18-19 stopni. Chłodniej będzie jedynie na Pomorzu - 15 stopni w Koszalinie i 12 w Trójmieście. 

W nocy z soboty na niedzielę znów zrobi się zimniej - od 4 do 8 stopni Celsjusza. W niedzielę pogoda będzie bardzo podobna do tej w sobotę, z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem i temperaturą w okolicy 18-20 stopni.

Zobacz też: Maj 2018 - które niedziele będą handlowe?

Pogoda od poniedziałku 

IMGW prognozuje, że aż do środy w całym kraju pogoda będzie nas rozpieszczać - będzie słonecznie i coraz cieplej. Już w poniedziałek wszędzie poza górami i wybrzeżem termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza. 

We wtorek w centrum i na południu termometry pokażą 22-24 stopnie Celsjusza w ciągu dnia. Podobnie ciepło będzie w środę, jednak wtedy na wschodzie mogą pojawić się deszcze

Szkoda, że majówka dobiega końca. Synoptycy przewidują, że ciepła i słoneczna pogoda potrwa co najmniej do kolejnego weekendu. 

Więcej o: