Poznajesz tego mężczyznę? Szuka go policja. Robert B. za kółkiem może być bardzo groźny

W czwartek rano na drodze krajowej nr 94 z Wrocławia do Oławy policja próbowała zatrzymać kierowcę, który jechał 158 km/h przez miejscowość Stanowice. Nie udało się go dopaść, więc policjanci opublikowali jego zdjęcie i apelują o pomoc.

Policja nie ma spokojnej majówki. Od 27 kwietnia, na polskich drogach doszło do 504 wypadków, w których zginęło 45 osób, ponad 600 jest rannych - wynika z policyjnych statystyk. Teraz policjanci szukają mężczyzny, który 3 maja szarżował BMW w terenie zabudowanym.

Poszukiwany kierowca BMW

Poszukiwany to Robert Blok. 43-latek jest mieszkańcem wsi Sobocisko. 3 maja rano swoim BMW X5 o numerach rejestracyjnych DOA 37780 mknął z prędkością 158 km/h w terenie zabudowanym i zignorował nakaz zatrzymania się. Nie zatrzymał się także mimo jadącego za nim na sygnałach radiowozu.

Na swoim koncie ma kilkanaście wykroczeń drogowych, głównie znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna jest również sprawcą wielu kolizji drogowych. Jego brawurowa i nieodpowiedzialna jazda stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego

- informuje Alicja Jedo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

W związku zaistniałym zdarzeniem policja zwraca się z apelem do wszystkich osób znających mężczyznę, o wskazanie jego miejsca pobytu. Funkcjonariusze proszą, by wszelkie informacje w tej sprawie kierować do Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Kontakt: numer alarmowy 997 lub 112, bądź  numer miejski 71/3817200 (222).

Poszukiwany Robert BlokPoszukiwany Robert Blok Fot. Oławska policja

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o: