Ewa Dyakowska-Berbeka nie żyje. Była graficzką i scenografką, wdową po Macieju Berbece

Ewa Dyakowska-Berbeka zmarła w niedzielę po długiej chorobie. Była scenografką i graficzką w Teatrze Witkacego. W 2013 roku na Broad Peak zginął jej mąż Maciej Berbeka.

Artystka była związana z Teatrem Witkacego w Zakopanem od 1985 roku. Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", Ewa Dyakowska-Berbeka brała udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. 

Przyjaciele z teatru poinformowali o jej śmierci na Facebooku. "Niezwykle utalentowana kobieta, ale przede wszystkim nasza Najdroższa Przyjaciółka. Współtworzyła Teatr Witkacego od początku jego istnienia" - napisano.

Dyakowska-Berbeka była wdową po Macieju Berbece, himalaiście, który zginął w 2013 roku podczas wyprawy na Broad Peak, już po zdobyciu szczytu. "Po śmierci Macieja Berbeki to ona cierpiała najbardziej. Żona Ewa. Matka jego czterech synów. Wierna towarzyszka życia himalaisty. 5 marca 2013 roku świętowała zdobycie Broad Peak. 7 marca została wdową" - czytamy w rozmowie z artystką sprzed kilku lat.

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci

Więcej o:
Komentarze (52)
Ewa Dyakowska-Berbeka nie żyje
Zaloguj się
 • len_27a

  Oceniono 16 razy 16

  Bardzo mi przykro. Niedawno jednym tchem przeczytalam "Jak wysoko sięga miłość "..Cudowna kobieta. Tak bardzo tęskniła za mężem.Teraz już są razem...

 • maria_curia

  Oceniono 13 razy 13

  Wyrazy współczucia, szczegolnie dla najmłodszego syna, Janka. Ma, o ile się orientuję, dopiero 19 lat i już stracił oboje rodziców :(
  Smutno.

 • mppmpp

  Oceniono 15 razy 13

  Kondolencje.

 • leszek

  Oceniono 10 razy 10

  Na choince w moim domu co roku wiszą malowane przez Nią wspaniałe bombki. Bedziemy wspominać. Wieczny odpoczynek.

 • biheppy

  Oceniono 10 razy 10

  Choć nie znałam Pani Ewy osobiście, stała mi się bliska po lekturze "Jak wysoko sięga miłość ". Wspaniała osoba. Teraz jest już razem że swoim ukochanym mężem.

 • zarliwy

  Oceniono 13 razy 7

  Jakie to polacko - katolskie, dokopać temu, który już nie może się bronić.

 • janja11

  Oceniono 6 razy 4

  Już razem ,"po drugiej stronie chmur".

  Biją o taflę dłonie, jak mam przejść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX