Majówka 2018. Kiedy będą czynne sklepy?

Sklepy otwarte 1 i 3 maja to placówki, w których za ladą stanie właściciel. Z kolei 2 maja sklepy będą czynne jak w każdy dzień roboczy. Przedstawiamy godziny otwarcia sklepów takich sieci handlowych jak Biedronka, Tesco, Carrefour, Lidl, Auchan i Żabka. Jak czynne będą sklepy w majówkę 2018?

Majówka zacznie się 1 maja Świętem Pracy i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. 2 maja wypada z kolei Święto Flagi RP, lecz pozostaje on dniem roboczym. Ostatni dzień majówki jest również wolny od pracy, bo obchodzimy wtedy Święto Konstytucji 3 maja. Jak otwarte będą sklepy w majówkę?

Kto może otworzyć sklep?

W dni ustawowo wolne od pracy mogą być czynne sklepy, w których pracuje właściciel lub pracownik zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej – o dzieło lub na zlecenie. Nie dotyczy to pracowników etatowych. W te dni zamknięte są sklepy wielkopowierzchniowe typu supermarkety i dyskonty.

1 maja. Jak otwarte będą sklepy?

1 maja bez ograniczeń mogą pracować właściciele sklepów i pracownicy na ww. warunkach. Sklepy takie jak Biedronka, Tesco, Carrefour czy Lidl będą zamknięte. Jednak prowadzone przez ajentów placówki sieci Żabka czy Freshmarket mogą być czynne. W jakich godzinach? W zależności od woli właściciela będzie to albo od godz. 9 do 19 albo od godz. 11 do 21. Informacje znajdziemy najpewniej na drzwiach sklepu.

Pogoda na majówkę dzień po dniu >>>

2 maja. Sklepy czynne jak w każdy dzień

2 maja to dobry dzień na zrobienie zakupów na dalszą część majówki. W połowie majówki sklepy powinny być czynne jak w każdy dzień roboczy. W zależności od miejsca godziny otwarcia wyglądają następująco:

  • Biedronka – do godz. 22,
  • Tesco – od godz. 6 do godz. 24,
  • Carrefour – od godz. 8.30 do godz. 22,
  • Lidl – od godz. 8 do godz. 21,
  • Auchan – od godz. 8 do godz. 22,
  • Żabka/Freshmarket – od godz. 6 do godz. 24.

3 maja. Ponowne zamknięcie marketów

3 maja duże markety ponownie będą zamknięte. Otwarte będą mogły być te same sklepy co w pierwszy dzień majówki – prowadzone przez właściciela lub pracownika na umowie cywilnoprawnej.

Niedziela 29 kwietnia - jak będą czynne sklepy? >>>

Więcej o: