W nocy nie kupisz tu alkoholu. Tak jest w Zielonce, kolejna gmina chce zakazu

Już niedługo w Puławach zakup alkoholu nocą może być sporym problemem. Miasto jako jedno z pierwszych w Polsce chce wprowadzić w tej kwestii odpowiednie regulacje - informuje "Dziennik Wschodni".

W czwartek radni Puław w woj. lubelskim zdecydują o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu między godz. 23 a 6 rano - informuje "Dziennik Wschodni". Projekt uchwały w tej sprawie zakłada zakaz nocnej sprzedaży w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Alkohol będzie dostępny w barach i restauracjach.

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że policja otrzymywała dużo zgłoszeń w związku z zakłócaniem ciszy nocnej, szczególnie w okolicach sklepów monopolowych. - Reagujemy w ten sposób na potrzeby mieszkańców, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że narażamy się na skargi ze strony kupujących alkohol. Każdy kij ma dwa końce - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" radna Marzanna Pakuła.

Możliwość wprowadzania nocnej prohibicji dała gminom ustawa, przegłosowana przez Sejm w styczniu. Takie rozwiązanie wprowadziła już podwarszawska gmina Zielonka. Zakazu chce także stołeczny Targówek, na co jednak musi wyrazić zgodę warszawska rada miasta. Zmiany w miejskich przepisach mogą dotknąć również mieszkańców Krakowa.

Pijany spowodował wypadek, z auta wypadł pasażer. Policja pokazuje film ku przestrodze

Więcej o: