Polubiliście taką pogodę? Dziś gwałtowna zmiana, a co w kolejne dni? [POGODA DZIEŃ PO DNIU]

Pogoda zupełnie zmieni swe oblicze. Po pięknym weekendzie czeka nas seria burz, opadów i zachmurzeń. IMGW wydało wczoraj ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla dziesięciu województw. W tym tygodniu pogoda zaplanowała dla nas również liczne deszcze.

Pogoda popsuje się przez front atmosferyczny, który nadciąga nad Polskę. W poniedziałek najzimniej będzie w północno-wschodniej części kraju – jedynie ok. 17 stopni, za to szczególnie upalnie w okolicach Krakowa, gdzie zapowiada się aż 26 stopni Celsjusza.

W strefie burz znajdzie się cała zachodnia część Polski, tam też przewiduje się największe opady.

Ostrzeżenia burzowe w Polsce. Gdzie szukać informacji? >>>

Pogoda we wtorek

Pogoda na wtorek zapowiada się mniej burzowo. Będzie za to nieco zimniej – na północy Polski w okolicach 10 stopni C., za to na Dolnym Śląsku 22 st. C. Niewielkie opady zawitają na wybrzeże i dojdą aż do okolic Olsztyna. Całkowite zachmurzenie ponownie pojawi się prawie nad całym krajem; jedynie na południu zobaczymy słońce. W okolicach Rzeszowa mogą wystąpić burze.

Pogoda w środę

W środę wyraźnie się ochłodzi. W okolicach Elbląga tego dnia synoptycy zapowiadają jedynie 5 stopni. Najcieplej będzie wzdłuż granicy z Ukrainą – w województwie podkarpackim przewiduje się 17 stopni Celsjusza. Od Białegostoku w kierunku Wrocławia przejdzie pasmo opadów. Burze przewidywane w pasie od Bielska-Białej do Katowic, a także na północ od Przemyśla. Więcej słońca doświadczą jedynie mieszkańcy północno-zachodniej Polski.

Pogoda w czwartek

Pogoda tego dnia będzie podobna temperaturowo do aury ze środy. Za to opady przewiduje się na granicy trzech województw – warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. W ten sposób pasmo opadów dosięgnie Olsztyna, Białegostoku i Warszawy. Po przeciwnej stronie Polski popada w okolicach Bielska-Białej. W tamtych rejonach wystąpią też burze.

Więcej o: