23-latek głodził i bił psa. Grozi mu surowa kara, bo właśnie zmieniło się prawo wobec sadystów

W ręce policjantów z Góry na Dolnym Śląsku wpadł mężczyzna, który w bestialski sposób znęcał się nad swoim psem. Zwierzę było ledwo żywe. Sprawcy grozi teraz nie tylko więzienie, ale i wysoka kara finansowa.

Do funkcjonariuszy z Góry w woj. dolnośląskim dotarła informacja o mężczyźnie, który miał bić i głodzić swojego psa. I rzeczywiście, gdy pojawili się na miejscu, zobaczyli skrajnie wycieńczonego i zaniedbanego czworonoga. Pies nie mógł się ruszać, nie reagował na wołanie. Zwierzę trafiło do weterynarza.

Okazało się, że 23-letni właściciel psa znęcał się nad zwierzęciem od października. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary w więzieniu w związku z inną sprawą. Trafił za kratki, a teraz ponownie stanie przed sądem. Postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

W myśl nowych przepisów, które weszły w życie w kwietniu, mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. To jednak niejedyna konsekwencja.

"Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100 000 złotych" - informuje w komunikacie asp. szt. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poszukiwany sprawca rozboju w Głogowie. Napadł na salon gier

Więcej o:
Komentarze (67)
Góra. Dolnośląskie. Nawet 100 tys. zł kary grozi sprawcy znęcania nad psem
Zaloguj się
 • emadox1327

  Oceniono 29 razy 29

  Wreszcie! Zaczęły się konkretne działania w stosunku do zwyrodnialców maltretujących zwierzęta.
  Obyś dostał najdłuższą odsiadkę i wysoką karę pieniężną, ty bestio!!!

 • halice

  Oceniono 25 razy 23

  Nareszcie pojawiają się informacje o wkasciwych karach dla zwyrodnialców. Jeszcze tylko ważne, by sąd pochylił się nad losem psa, a nie jego oprawcy.
  Ten kierunek to w ostatnich kilku latach jedyna dobra zmiana.

 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 20

  I te nawiązki realizować konsekwentnie.

 • Helena Kowalska

  Oceniono 18 razy 18

  Dowalić mę..e ile wlezie,zakaz dożywotnio posiadania zwierząt,takie szuje się nie zmieniają.

 • Danuta Wojtysiak

  Oceniono 16 razy 16

  Bardzo dobrze, że jakiś dobry człowiek zareagował i powiadomił policję, ludzie błagam reagujcie na takie bestialskie zachowania, jedna z niewielu rzeczy, która udała się pis

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 13

  Sku...syna załatwić tak a y się nie pozbierał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX