Zatrzymania po akcji ABW na koncercie neonazistów. Jeden z mężczyzn to brat radnego PiS

W wyniku akcji ABW w Dzierżoniowie, gdzie miał odbyć się koncert grupy neonazistowskiej, zatrzymano dwie osoby.

Policjanci i antyterroryści, funkcjonariusze ABW i policyjny śmigłowiec brały udział w akcji w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Prokuratura potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl, że chodziło o koncert grupy neofaszystowskiej.

Wiadomo już, że zatrzymano dwóch organizatorów niedoszłej imprezy. Od wczoraj wylegitymowano ponad 100 uczestników, przeszukano lokale i pojazdy. Dwaj zatrzymani mają w poniedziałek usłyszeć zarzuty. 

Jak informuje dziennikarz "Gazety Wyborczej" Jacek Harłukowicz, zatrzymani to Krzysztof  S., jeden z przywódców neonazistowskiego podziemia oraz Piotr G., brat aresztowanego niedawno radnego PiS, głównego podejrzanego w aferze z wyprowadzaniem środków PCK. 

"Urodziny Hitlera" w Ostritz

Inna impreza neonazistowska odbywała się dziś w Ostritz, miejscowości na pograniczu Polski i Niemiec. Neonaziści organizowali tam zamknięty festiwal "Tarcza i Miecz" z okazji urodzin Adolfa Hiltera (które przypadają 20 kwietnia). 

Neonazistowski festiwal zdecydowanie nie podoba się mieszkańcom Ostritz. Niektórzy z nich są przerażeni, inni jako znak sprzeciwu organizowali wydarzenie "Święto Pokoju". Miało to pokazać, że identyfikują się z zupełnie innymi wartościami.

Więcej o: