Turyści z busa postanowili pozbyć się śmieci. Przez okno. Szybka reakcja kierowcy ciężarówki

Pasażerowie busa stojąc w korku postanowili "posprzątać" samochód. Zaczęli wyrzucać śmieci przez okno, wprost do przydrożnego rowu. Ale oburzony zajściem kierowca ciężarówki wziął sprawy w swoje ręce. Filmik stał się hitem sieci.

19 kwietnia w sieci pojawił się krótki filmik z kamery samochodowej najprawdopodobniej nagrany na Podlasiu, na drodze prowadzącej do przejść granicznego z Białorusią. Widać na nim sznur samochodów stojących w korku. W pewnym momencie z busa ktoś przez okno wyrzuca śmieci. Puste pudełka lecą wprost na pobocze pod lasem. Autor nagrania, kierowca ciężarówki, który jechał za busem, postanowił zwrócić śmieci właścicielom. Samochodowy rejestrator nagrał krótką scenkę, jak zirytowany mężczyzna podnosi z pobocza puste opakowanie i wrzuca je z powrotem do bus. Kierowca udziela przy tym cennych wskazówek podróżnym, jak należy dbać o przyrodę.

Za chwilę, po tym "upomnieniu" jeden z pasażerów sprząta rozrzucone śmieci.          

Filmik udostępniony na Facebooku przez DarOsa w krótkim czasie obejrzało ponad 300 tys. ludzi, a także opisały media, w tym białoruskie - auto.tut.by.

Jak się okazało bus, którym podróżowali turyści, był na białoruskich numerach rejestracyjnych.

Za wyrzucanie śmieci z samochodu grozi mandat do 200 złotych. 

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Więcej o: