"Człowiek-zając" dokonał rozboju w salonie gier. Wskoczył susem do lokalu, ukradł niewiele

Komenda Powiatowa Policji w Głogowie (woj. dolnośląskie) poszukuje mężczyzny, który dokonał rozboju w salonie gier. Zachowanie przestępcy zarejestrowała kamera. Policja opublikowała film.

Do wydarzenia doszło 22 marca późnym wieczorem w jednym z głogowskich salonów gier na osiedlu Kopernika w Głogowie. Mężczyzna wymachując nożem wbiegł do lokalu. Ukradł tylko 100 zł, bo taka kwota znajdowała się wtedy w kasie.

Napadł na salon gier w Głogowie, policja opublikowała nagranie

Pech chciał, że działania sprawcy zarejestrowała kamera monitoringu. Policja udostępniła nagranie z wydarzenia, gdyż wcześniejsze próby ustalenia kim jest sprawca okazały się bezskuteczne. Policjanci liczą, że ktoś rozpozna charakterystyczny sposób poruszania się sprawcy.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna wbiega do salonu wymachując rękami i niczym zając wielkimi susami przeskakuje do lady. Najprawdopodobniej niezadowolony z łupu, postanawia przebadać zawartość kasy od strony kasjerki. Wykonuje więc kolejne  długie susy i przeskakuje na drugą stronę lady. Przez chwilę przeszukuje kasę, a następnie rzuca się do ucieczki.

Wszystkiemu przeglądała się przerażona kasjerka i zdezorientowany klient, który tuż przed rozbojem oddawał się grze na jednym z automatów.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z  Komendą Powiatową Policji w Głogowie pod numerami telefonów: 76 7277241, 76 7277242 lub 76 7277271 (w godz. 07.30-15.30) lub numer alarmowy Policji 997 czynny całą dobę.

Więcej o: