Metalowa linka niemal zabiła 15-latka. Była rozwieszona na polnej drodze, gdy jechał skuterem

15-letni Dominik razem z kolegą jechali nocą na skuterze. Wybrali polną drogę. Nie wiedzieli, że jej właściciel rozpiął metalową linkę, by nikt nie wjeżdżał na jego teren. Chłopiec z przeciętą tchawicą trafił do szpitala. Właśnie przeszedł operację.

Tragiczny wypadek miał miejsce 11 kwietnia w Białym Borze na Podkarpaciu. 15-letni Dominik z Tuszymy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Krakowie.

Syn miał już operację, wczoraj lekarze łączyli mu nerwy szyi. Zaczyna mówić szeptem i przełykać płyny. Ma bardzo dobrą opiekę i czuje się coraz lepiej

-  powiedziała w rozmowie z TVN24 mama chłopca, Agata Paszko.

Metalowa linka przecięła 15-letniemu Dominikowi szyję

Krótko po wypadku w rozmowie z „Faktem” mówiła, że gdyby nie szybka rekcja kolegi, który zadzwonił po karetkę, wypadek mógł skończyć się tragicznie, a jej syn „pewnie wykrwawiłby się na tym pustkowiu”.

Stan chłopca był bardzo ciężki. Gdy trafił do szpitala, był karmiony sondą. Oddychał przez rurkę podłączoną do płuc. - Nie mogę zrozumieć, że komuś przyszło do głowy stawiać takie pułapki - mówiła w „Fakcie” Pani Agata.

Metalową linkę rozwiesił 41-letni mieszkaniec gminy Przecław. Podczas przesłuchania w prokuraturze powiedział, że rozwiesił ją, by nikt obcy nie jeździł po jego posesji. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel podkreślił, że mężczyzna „okazał skruchę”.

41-latek usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna otrzymał zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w rzeszowskiej "Gazecie Wyborczej" >>>

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: