Zabił przechodnia na przejściu dla pieszych i próbował ukryć ciało. Kierowca ciężarówki zatrzymany

Kierowca ciężarówki najpierw śmiertelnie potrącił przechodnia w Gorlicach, a później próbował ukryć zwłoki. Śledczy ustalili, że prawdopodobnie nie był sam.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło rano na drodze krajowej nr 28 w Gorlicach (woj. małopolskie). Ciało 54-letniego mężczyzny zostało znalezione obok przejścia dla pieszych w pobliżu parku. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Jednak policjanci błyskawicznie ustalili, że mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę. Po kilku godzinach zatrzymali też kierowcę TIR-a, który zdążył uciec na Podkarpacie. Został przewieziony na przesłuchanie. 

- Świadczą o tym charakterystyczne ślady hamowania.To auto na dużych oponach, tzw. podwójny zestaw - mówił "Gazecie Krakowskiej" Sławomir Korbelak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

Śledczy ustalili jeszcze jedną rzecz. Kierowca próbował zatrzeć ślady przestępstwa. - Ślady krwi wskazują na przemieszczenie ciała. Podejrzewamy, że sprawcy ktoś pomógł, być może inne osoby - dodaje śledczy. 

Policja zabezpieczyła monitoring z miejsca zdarzenia. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (61)
Gorlice Zabił na przejściu dla pieszych przechodnia i próbował ukryć ciało
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 38 razy 24

  "Mężczyzna ciężarówki" - obelżywe określenie partnera kobiety w ciąży.

 • marc.pl

  Oceniono 18 razy 12

  Nie potrzeba wojny - Polacy wytłuką się na przejściach dla pieszych.

 • Maciej Turek

  Oceniono 22 razy 12

  "Mężczyzna ciężarówki najpierw śmiertelnie potrącił przechodnia w Gorlicach. A później próbował ukryć zwłoki." Dlaczego nie "konkubent ciężarówki" albo może "partner ciężarówki"? #dysleksja #zatrudnijciekogośktozdałmaturę #wtf

 • spyderman2

  Oceniono 24 razy 10

  odkąd pisi nierząd totalny przy korycie kraj zdziadział, czuć przyzwolenie na podłe zachowania zwłaszcza że podła zmiana taka jest

 • mateo

  Oceniono 10 razy 8

  ,,Podejrzewamy, że sprawcy ktoś pomógł, być może inne osoby - dodaje śledczy.'' A jak nie inne osoby, to kto pomógł? Oto jest pytanie. I inne jeszcze się nasuwają: czy to śledczy nie zna zasad logiki, czy po swojemu napisał babola pan redahtor?

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 8

  "Podejrzewamy, że sprawcy ktoś pomógł, być może inne osoby - dodaje śledczy."
  A potem się dziwimy, że jak sprawca sam się nie zgłosi, to taki śledczy jest bezradny.

 • kzet69

  Oceniono 9 razy 7

  Pozostawienie ofiary wypadku bez pomocy to jej skazanie na śmierć, z premedytacją. I za zabójstwo z premedytacją ten kierowca powinien być sądzony!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX