Majówka tuż-tuż, ale przecież na razie mamy przed sobą weekend. Jaka pogoda? Jest prognoza

Pogoda znowu będzie nas rozpieszczać. Nad Polską ma pojawić się wyż, który sprawi, że niebo pozostanie bezchmurne. Do naszego kraju dotrą ciepłe masy powietrza, a wraz z nimi wysokie temperatury. W przedostatni tydzień kwietnia zapowiada się iście letnia pogoda.

Pogoda w piątek pozytywnie nastroi nas na cały weekend. Czekają nas wysokie temperatury, od 19 st. C. w okolicach Suwałk do nawet 27 st. C. na zachodzie. W centrum Polski zapowiadane są temperatury od 20 do 23 st. C., z kolei na południu od 21 do 23 st. C. Niewielka ilość chmur zasłoni niebo jedynie na północy. W całym kraju pojawi się przyjemny, lekki wiatr.

Pogoda w sobotę

Pasmo wysokich temperatur w sobotę przesunie się na południe. W okolicach Krakowa zapowiada się nawet 26 st. C. Tam też wystąpi lekkie zachmurzenie. Najzimniej będzie na północnym-wschodzie, gdzie zapowiadane jest 18 st. C. Z kolei na wschodzie wiatr zawieje mocniej, do nawet 60 km/h. Na wybrzeżu wschodnim przewiduje się dość duże zamglenie.

Pogoda w niedzielę

Pogoda w niedzielę to ciąg dalszy ładnej aury, chociaż temperatury nie będą już tak spektakularne. Najcieplej w północno-zachodniej części kraju, gdzie możemy spodziewać się maksymalnie 22 st. C. W okolicach Suwałk i na zachodnim wybrzeżu pojawi się lekkie zachmurzenia, jednak przeważnie będzie bardzo słonecznie. Tego dnia prognozowane są pierwsze burze, które będą gromadnie nawiedzać nasz kraj już od poniedziałku.

Zobacz, jakie burze były tydzień temu >>>

Więcej o: