Zabrze: Starsi mężczyźni zwabili do domów 14-latki. Dziewczynki zostały odurzone i zgwałcone

Dwie 14-letnie dziewczynki na portalach społecznościowych zawarły znajomość z dorosłymi mężczyznami. Po jakimś czasie dostały propozycję spotkania, z których skorzystały. Niestety, mężczyźni skrzywdzili dziewczynki, obcując z nimi płciowo.

Jak informuje "Fakt" pierwsza z 14-latek przyjechała z Chorzowa do Zabrza na zaproszenie 34-latka na początku kwietnia. Mężczyzna w swoim mieszkaniu upoił ją alkoholem, a gdy zasnęła - zgwałcił. W pierwszym przypadku 36-letni mężczyzna usłyszał zarzut współżycia z osobą małoletnią i objęty został policyjnym dozorem. 

W drugim przypadku oboje oprawca i ofiara pochodzili z Zabrza. Dziewczynka miała od trzech miesięcy rozmawiać z 26-latkiem przez internet. Później przyjechała do jego mieszkania, gdzie podał jej środek odurzający i zgwałcił, gdy straciła przytomność. Jak czytamy w "Fakcie", po wszystkim mężczyzna odprowadził ją na tramwaj. 26-latek usłyszał zarzut zgwałcenia, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Obu podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia. Starszy mężczyzna był wcześniej karany za przywłaszczenie mienia. 

Apel o czujność

Niezależnie od wymiaru kary jaka grozi podejrzanym, należy przede wszystkim pamiętać, że zostały skrzywdzone dzieci. Dlatego też zabrzańscy apelują do rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli, a przede wszystkim do nastolatków i ich rówieśników, o zachowanie szczególnej ostrożności. Rozmawiajmy z dziećmi na temat ich aktywności w internecie. Wiele informacji, jak pomóc dziecku i jakie zagrożenia na niego czyhają, znajdziemy na stronie „Chroń dziecko w sieci”. Ufność, naiwność i szukanie akceptacji przez dzieci coraz częściej prowadzi do tragicznych w skutkach sytuacji.

Jeżeli rodzice podejrzewają, że dziecku może grozić niebezpieczeństwo zawsze może zwrócić się o pomoc do policji dzwoniąc pod nr tel. 997 lub odwiedzając najbliższą jednostką policji. Jeżeli rodzice, opiekunowie prawni chcą porozmawiać o problemach dotyczące ich dziecka, zawsze mogą zwrócić się do pedagoga szkolnego lub zadzwonić na numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12-2. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci.

Więcej o: