Jeden kierowca puścił pieszą na pasach, drugi nawet nie zwolnił. Kobietę wyrzuciło w powietrze

Do potrącenia pieszej doszło w środę w Tomaszowie Lubelskim. Samochód jadący prawym pasem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kiedy ta weszła na pasy, uderzył w nią jadący lewym pasem volkswagen. 68-letnia kobieta została przewieziona karetką do szpitala.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring przy ulicy Lwowskiej. Samochód wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić kobietę. Kierujący jadącego główną ulicą volkswagena nie zachował szczególnej ostrożności i nie zwrócił uwagi na zatrzymany przed pasami pojazd.

Policjanci ruchu drogowego udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej a następnie 68-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego została przewieziona karetką do szpitala.

57-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Tomaszów, prawo jazdy za rażący sposób naruszenia przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: