Egzamin gimnazjalny. Część przyrodnicza. Publikujemy arkusze

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. W czwartek uczniowie zmagali się dziś z arkuszami z przyrody i matematyki. Publikujemy arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzamin gimnazjalny z przyrody składał się z 24 zadań z biologii, chemii, fizyki i geografii. Rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut.

Następnie uczniowie mieli godzinną przerwę i o godzinie 11 przystąpili do egzaminu z matematyki.

Egzamin gimnazjalny. Przyroda. Opinie

Egzamin gimnazjalny z części przyrodniczej wypadł różnie. – Najgorzej poszły mi zadania związane z biologią, zwłaszcza te dotyczące roślin. Nie spodziewałam się takich pytań. Z chemii trzeba było znać dużo wzorów, za to fizyka była dość łatwa – przyznaje uczennica sosnowieckiego gimnazjum.

– Nie było źle, ale polski był oczywiście łatwiejszy. Były zadania genetyki i trzeba było znać wzory z fizyki, ale dało się radę przeżyć bez nich.– przyznaje z kolei uczennica z Gdańska.

Wielu gimnazjalistów narzekało na zadania z biologii, zwłaszcza to, w którym trzeba było wskazać, dlaczego lemur jest ssakiem.

Egzamin gimnazjalny. Matematyka. Opinie

Egzaminu gimnazjalnego z matematyki obawia się zazwyczaj najwięcej uczniów. – Matematyka była w tym roku prosta. Na pewno łatwiejsza niż arkusze z zeszłych lat. – dzieli się opinią gimnazjalistka z Sosnowca. 

– Matematyczna część była banalna. Przyrodnicza faktycznie sprawiała trudności – dodaje gimnazjalista z Warszawy. 

Uczennica tej samej szkoły zapytana o matematykę odpowiedziała: – Szczerze? Spodziewałam się czegoś trudniejszego. W zamkniętych mam 100% dobrze.

Na egzaminie z matematyki pojawiły się zadania z funkcji, trzeba było obliczyć też medianę i objętość graniastosłupa.

Egzamin gimnazjalny 2018

Do tegorocznego egzaminu gimnazjalnego przystąpiło prawie 350 tys. gimnazjalistów  W środę była sprawdzana ich wiedza humanistyczna, w czwartek - matematyczno-przyrodnicza, zaś w piątek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języków obcych.

To przedostatnia tura egzaminu gimnazjalnego.

Więcej o:
Komentarze (10)
Egzamin gimnazjalny 2018. Część przyrodnicza. Publikujemy arkusze
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 6 razy 2

  W czwartek zmagali się dziś..Idę się przewietrzyć bo chyba wzrok mi się popsuł.

 • Andrzej Kot

  Oceniono 3 razy 1

  Egzamin gimnazjalny, część przyrodnicza, zadanie 7: "Poziom wody w cylindrze
  podniósł się o 10 cm sześciennych". Jeżeli długość mierzymy w centymetrach sześciennych, jak twierdzi CKE to chyba lepiej nie uczyć fizyki wcale.

 • Tds Sbl

  Oceniono 7 razy -3

  Rozumiem, że tradycyjnie idiotki wypadły na tym egzaminie nawet gorzej od chłopców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX