W czasie egzaminu gimnazjalnego zawyją syreny. Jeżeli przeszkodzą, będzie można się odwołać

Egzamin gimnazjalny wymaga od uczniów maksymalnego skupienia. W czwartek gimnazjaliści piszą część przyrodniczo-matematyczną, przez wielu uważaną za najtrudniejszą. Tymczasem w samo południe w Poznaniu i w Warszawie zawyją syreny alarmowe upamiętniające 75. rocznicę powstania w getcie.

O godzinie 12, gdy w Poznaniu mają zostać włączone syreny, gimnazjaliści będą w trakcie pisania części z matematyki. OKE w Poznaniu wystosowała do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa prośbę o przeniesienie godziny alarmu upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim. Jak przyznała Marcjanna Klessa, dyrektor OKE w Poznaniu, jednominutowe wycie mogłoby silnie rozkojarzyć młodzież. Wczoraj wieczorem Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania, oświadczyła, że syreny alarmowe zostaną wyłączone w szkołach, w których odbywać się będzie egzamin gimnazjalny.

W Warszawie zabije również i dzwon

Egzamin gimnazjalny w Warszawie odbędzie się w jeszcze głośniejszych warunkach. W południe do syren alarmowych dołączą również i dzwony kościelne. Jak zapewnia Anna Frenkiel, dyrektor warszawskiej OKE, dyrektorzy szkół zostali o tym fakcie poinformowani.

Wyciek pytań przed egzaminem gimnazjalnym >>>

Egzamin gimnazjalny – zastrzeżenia

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, przypomniał o możliwości zgłaszania zastrzeżeń z powodu alarmu. Uczeń, któremu sygnały dźwiękowe przeszkadzały w rozwiązywaniu zadań, będzie mógł napisać egzamin w drugim terminie w czerwcu. W takim przypadku on sam lub jego rodzice muszą złożyć zastrzeżenie wraz z wyjaśnieniem do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w ciągu dwóch dni roboczych od daty egzaminu.

Więcej o:
Komentarze (26)
Egzamin gimnazjalny. W trakcie testu zawyją syreny
Zaloguj się
 • tonz2

  Oceniono 16 razy 14

  To znaczy jak kiedyś taki absolwent będzie się starał np. o pracę i pies na podwórzu głośno zaszczeka to będzie mógł rościć odszkodowanie od niedoszłego pracodawcy za trudne warunki podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

 • 45rtg

  Oceniono 21 razy 9

  Jak ktoś nie umie napisać egzaminu, bo gdzieś na ulicy przez chwilę zawyła syrena, a z kościoła słychać dzwony, to niech idzie kopać rowy.

 • motyw4

  Oceniono 9 razy 7

  Pisiory specjalnie tak wykombinowały, żeby potem można było na Żydów zwalić winę.

 • miromaz

  Oceniono 3 razy 3

  W czerwcu BARANY?!

 • kapitan_kloss

  Oceniono 7 razy 3

  Rzygać mi się chce na te nienawistne komentarze

 • srauciepies666

  Oceniono 5 razy -1

  Ale ryk motocykli na ulicy już nie przeszkadza ?

 • Maciej Krawczyk

  Oceniono 7 razy -3

  W Poznaniu? Oto komunikat szkoły! Wyborcza kłamie jak zwykle!

  SZANOWNI PAŃSTWO PRZEKAZUJEMY KOMUNIKAT CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO. PROSZĘ O ROZMOWĘ Z DZIEĆMI, SZCZEGÓLNIE Z UCZNIAMI KLAS 3 GIMNAZJUM. ALARM ODBĘDZIE SIĘ PODCZAS EGZAMINU.
  ŻYCZĄC POWODZENIA GIMNAZJALISTOM POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY DOBREGO DNIA- Z WYRAZAMI SZACUNKU - DYREKCJA

  Uwaga Będzie alarm w czwartek 19 kwietnia!

  2018-04-17

  Szanowni Państwo,
  informujemy, że 19.04.2018r. o godzinie 12:00 w ramach treningu Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania zostaną uruchomione syreny alarmowe miasta Poznania (sygnał ciągły trwający 1 minutę).

  Zgodnie z sugestią mieszkańców prosimy o przekazanie informacji do szkół, w których odbędą się w wyznaczonym terminie egzaminy gimnazjalne.
  Z poważaniem
  Dorota Zastróżna
  Dyspozytor
  Centrum Zarządzania Kryzysowego
  Miasta Poznania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX