Samochody, grunty, sprzęt i spore pieniądze. Tak rozwija się imperium Rydzyka

Za kilka miesięcy poznamy aktualny raport finansowy fundacji Lux Veritatis. Jednak jak wynika z dotychczasowych informacji zgromadzonych przez portal Money.pl, imperium Tadeusza Rydzyka ma się świetnie.

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest redemptorysta i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, jest właścicielem 24 pojazdów - wynika z informacji portalu Money.pl.

Wśród nich jedna przyczepa, 11 ciężarówek i 12 aut osobowych. Są to m.in. Toyota Hilux, trzy Toyoty Auris i Skody Octavie. Portal wylicza, że cała flota warta jest pół miliona złotych. Jeszcze pięć lat temu w sprawozdaniu fundacji nie znajdował się żaden samochód.

Aktywa Lux Veritatis w 2016 r. warte były 188 mln zł, to m.in. grunty i sprzęt telewizyjny wykorzystywane w TV Trwam. W samym 2016 r. fundacja wykazała niemal 30 mln zł zysku. Trzy razy więcej niż rok wcześniej. Jakie zyski Lux Veritatis odnotowała w ubiegłym roku? Tego dowiemy się za kilka miesięcy, gdy powstanie sprawozdanie fundacji.

Fundacja Lux Veritatis została założona w 1998 r. Jest ona m.in. nadawcą Telewizji Trwam, współwłaścicielką telefonii komórkowej "W naszej rodzinie", a także właścicielką Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Fundacja zajmuje się również sprzedażą książek o tematyce religijnej.

Lux Veritatis i rządowe projekty

W marcu pisaliśmy o tym, że fundacja i uczelnia związane z o. Tadeuszem Rydzykiem dostaną pieniądze od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektów dotyczących polskiej dyplomacji. Ma to służyć "budowaniu silnej Polski na arenie międzynarodowej".

Kwotę 156 780 zł na projekt "Wdzięczni za niepodległą Polskę" miała według wyników konkursu otrzymać założona przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej I Medialnej w Toruniu. Pieniądze dostanie również Fundacja Lux Veritatis na realizację projektu "Rotmistrz Pilecki - przywrócenie pamięci" - 180 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: "Przywożę wam dwa volkswageny". Ojciec Rydzyk opowiada, jak to było z samochodami od bezdomnego>>>

Jak w styczniu informował "Newsweek", podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały od rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także państwowych spółek, niemal 70 milionów złotych. W tych wyliczeniach uwzględniono również dotacje, które jeszcze nie zostały wypłacone.

Wśród tych kwot znalazło się m.in. 3,8 mln zł, czyli koszt szkoleń i kampanii przeciwko przemocy zamówionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także blisko 1 mln zł, które Ministerstwo Nauki ma przekazać na toruńską uczelnię o. Rydzyka.

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (127)
Lux Veritatis. Tadeusz Rydzyk. Takie zyski wykazuje fundacja
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 28 razy 24

  Rydzyk Rydzykiem ale ten naród to zaścianek Europy. W żadnym innym państwie ten hochsztapler nie zrobiłby takiej kariery jak tutaj.

 • ap.aries

  Oceniono 21 razy 19

  Czy pan Tadzio czytał kiedyś biblię ? Jest tam coś o uchu igielnym, jest coś o biciu krów spasionych, o wywalaniu kupczących ze świątyni ......

 • jaja-kaczora

  Oceniono 22 razy 18

  Ale to bedzie glosny KWIK w dniu w ktorym Rydzykowi beda ryj od koryta obrzynac!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 16 razy 16

  czy wiekszym grzesznikiem jest ten co okrada babcie na wnuczka, czy ten co wylodza od wdow pieniadze na Radio Maryja?

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 15 razy 15

  I to wszystko od bezdomnych???

 • kataryniarski

  Oceniono 17 razy 15

  Tadek wie, ze pierwszy milion należy ukraść - kradzież następnych idzie wtedy jak po maśle!

 • justas32

  Oceniono 20 razy 14

  Rydzyk, po wyborach puścimy cię z torbami. Podpisano - Opozycja ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX