Egzamin gimnazjalny. Język polski. Publikujemy arkusze

Ruszyły egzaminy gimnazjalne. Uczniowie zmagali się dziś z arkuszami dotyczącymi języka polskiego. Publikujemy arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego obejmował 22 zadania. Rozpoczął się o godz. 11 i trwał 90 minut.

Egzamin gimnazjalny. Język polski. Arkusz>>>

Egzamin gimnazjalny. Język polski. Karta rozwiązań>>>

Egzamin gimnazjalny. Język polski. Opinie

W tym roku uczniowie musieli napisać charakterystykę. - To miała być charakterystyka bohatera literackiego, który był idealistą i kierował się w życiu ideami - mówił jeden z uczniów z Gimnazjum nr 27 w Warszawie. -

Wybrałem bohatera z lektury szkolnej - Rudego z „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego - dodał.

- Dużo osób na tym poległo, bo myśleliśmy, że będzie rozprawka. Ja opisałam Santiago z książki „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya, ale nie wyszła mi ta charakterystyka - dodaje inna uczennica tej szkoły. - Jeśli ktoś uczył się przez ostatnie trzy lata, to ten egzamin z pewnością nie był trudny - podsumował kolejny uczeń.

W godz. 9-10 uczniowie zdawali egzamin gimnazjalny z historii>>>

Egzamin gimnazjalny 2018

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik informuje, że mimo rozpoczętej reformy systemu edukacji egzaminy nie różnią się niczym od ubiegłorocznych.

Większość młodych ludzi traktuje je bardzo poważnie, od wyniku zależy, czy absolwent gimnazjum dostatnie się do dobrego liceum lub technikum.

Testy gimnazjalne rozpoczęło w środę ok. 350 tys. uczniów. Przed gimnazjalistami trzy dni zmagań. Jutro (czwartek, 19.04) gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami z części matematyczno - przyrodniczej, a w piątek 20.04 - z języka obcego nowożytnego. \

Egzamin gimnazjalny. Matematyka – czy jest się czego bać?

Jak czytamy w informatorze na stronie CKE, nauczyciele oceniają niektóre matematyczne zadania otwarte według siedmiostopniowej skali. Nawet przy błędzie rachunkowym uczeń może otrzymać punkty.

W zeszłym roku gimnazjaliści mierzyli się z zaokrąglaniem ułamków, liczeniem objętości graniastosłupa oraz z wyrażeniami algebraicznymi. Z kolei dwa lata temu rozwiązywali zadanie z niestandardowym użyciem twierdzenia Pitagorasa, na które odpowiedź znała tylko 1/3 zdających.

Klienci marketu nie reagowali. Błyskawiczne działania podjął policjant, który będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Więcej o: