Karateka tak uderzył obcokrajowca, że ten stracił wzrok w jednym oku. Jest wyrok sądu

Rok w zawieszeniu na trzy lata - taką karę orzekł sąd dla 21-letniego Dominika P. Instruktor karate dwa lata temu uderzył obywatela Hiszpanii. Cios był tak silny, że mężczyzna stracił wzrok w jednym oku.

Jak informuje TVN Warszawa, proces, w którym oskarżony był Dominik P. zakończył się po trzech rozprawach. Do zdarzenia, które poskutkowało poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, doszło w sierpniu 2016 r. Pochodzący z Ekwadoru 33-letni obywatel Hiszpanii został zaatakowany pod barem na Krakowskim Przedmieściu. Mężczyzna wyszedł z lokalu zapalić papierosa, gdy chciał wrócić, na drodze stanęło mu trzech mężczyzn. Jeden próbował go kopnąć, ale 33-latek uniknął uderzenia, następnie dostał z pięści w twarz. W wyniku ciosu stracił przytomność. 

Atakującym był 21-letni Dominik P., zawodowy karateka i instruktor. Uderzenie spowodowało, że obywatel Hiszpanii stracił wzrok w jednym oku. Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Groziło mu za to 10 lat więzienia. Początkowo śledczy brali też pod uwagę wątek znieważenia z powodu przynależności rasowej. 

Dominik P. przeprosił ofiarę i dobrowolnie poddał się karze. Ostatecznie karateka został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: