70-latek przebrany za kobietę obnażał się na osiedlu. W pościg za autem ruszył sąsiad

Policja dzięki obywatelskiej postawie pana Tomasza z Kleszczowa zatrzymała 70-letniego ekshibicjonistę, który wcześniej obnażał się przed młodą kobietą z dzieckiem.

Wczesnym popołudniem 17 kwietnia na osiedlu domków jednorodzinnych w Kleszczowie pojawił się obcy samochód na opolskich numerach rejestracyjnych. Po chwili rozległ się krzyk i wołanie o pomoc. Okazało się, że przed młodą kobietą z dzieckiem obnażał się 70-letni ekshibicjonista.

Na wołanie zareagował jeden z sąsiadów, pan Tomasz, który, gdy dowiedział się, do czego doszło, ruszył w pościg za sprawcą, który uciekał fiatem. W tym samym czasie zadzwonił do policjantów z Pyskowic, którym zreferował zajście w Kleszczowie. Funkcjonariuszom udało się ująć 70-latka w sąsiedniej miejscowości - Bojszowie.

Okazało się, że 70-latek był przebrany za kobietę, miał na sobie damską bluzkę, płaszcz i buty, a na głowie perukę. Mieszkaniec Opola został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a policjanci z Gliwic sprawdzają, czy miał na swoim koncie podobne incydenty.

Policja z Gliwic, informując o całym zdarzeniu, podkreślała wzorową obywatelską postawę pana Tomasza i podziękowała mu za reakcję.

Więcej o: