Egzamin gimnazjalny. Historia i wiedza o społeczeństwie. Publikujemy arkusze

Ruszyły egzaminy gimnazjalne. Uczniowie zmagali się dziś z arkuszami dotyczącymi historii i wiedzy o społeczeństwie. Publikujemy arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzamin gimnazjalny z dziedziny "Historia i wiedza o społeczeństwie" obejmował 25 pytań. Rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut. Padły pytania między innymi o starożytność, pierwszą wojnę światową, a także o podatki i strukturę Unii Europejskiej

Po nim uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego.

Egzamin gimnazjalny. Historia i wiedza o społeczeństwie. Arkusz>>>

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik informuje, że mimo rozpoczętej reformy systemu edukacji egzaminy nie różnią się niczym od ubiegłorocznych.

Egzamin gimnazjalny. Historia i wiedza o społeczeństwie

Większość młodych ludzi traktuje je bardzo poważnie, od wyniku zależy, czy absolwent gimnazjum dostatnie się do dobrego liceum lub technikum.

Testy gimnazjalne rozpoczęło w środę ok. 350 tys. uczniów. Przed gimnazjalistami trzy dni zmagań. Jutro (czwartek, 19.04) gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami z części matematyczno - przyrodniczej, a w piątek 20.04 - z języka obcego nowożytnego. 

Matematyka – czy jest się czego bać?

Jak czytamy w informatorze na stronie CKE, nauczyciele oceniają niektóre matematyczne zadania otwarte według siedmiostopniowej skali. Nawet przy błędzie rachunkowym uczeń może otrzymać punkty.

W zeszłym roku gimnazjaliści mierzyli się z zaokrąglaniem ułamków, liczeniem objętości graniastosłupa oraz z wyrażeniami algebraicznymi. Z kolei dwa lata temu rozwiązywali zadanie z niestandardowym użyciem twierdzenia Pitagorasa, na które odpowiedź znała tylko 1/3 zdających.

"Polska naruszyła prawo". Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej

Więcej o: