Nauczycielka zapytała o przykłady łamania praw dziecka. Odpowiedź ucznia: "aborcja"

Na szkolnej klasówce pojawiło się pytanie o przykłady łamania praw dziecka. Uczeń napisał: "aborcja". Nauczycielka nie uznała tej odpowiedzi.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, publicystka z organizacji CitizenGo, zamieściła na swoim Twitterze zdjęcie klasówki syna jej znajomych. Treść jednego z zadań sprawdzianu brzmi: "Wymień przykłady łamania praw dziecka we współczesnym świecie".

Według nauczycielki to błąd

Jak odpowiedział uczeń? "Łamanie praw dziecka to między innymi aborcja. Aborcja to zabijanie dzieci leżących w łonie matki". Nauczycielka nie uznała tej odpowiedzi za poprawną i przy zadaniu postawiła znak zapytania.

"Czasami uczniowie są mądrzejsi od nauczycieli. Nauczycielka obniżyła ocenę synowi znajomych z klasówki, ponieważ jako przykład łamania praw dziecka wymienił aborcję. Prawdziwa reforma edukacji powinna zapewnić przede wszystkim to, żeby szkoła mądrze wychowywała..." - skomentowała sprawę klasówki Korzekwa-Kaliszuk.

Sprawę skomentował Jerzy Kwaśniewski, prezes instytutu Ordo Iuris. - Zapewniam, że odpowiedź jest zgodna z wykładnią konwencji (praw dziecka) dokonaną przez Trybunał Konstytucyjny w 1997 roku. Preambuła do konwencji stanowi, że właściwa ochrona prawna powinna być zapewniona dzieciom zarówno PRZED jak i PO urodzeniu - cytuje Kwaśniewskiego gosc.pl

Czarny Piątek w Warszawie. Timelapse przemarszu

Więcej o: