A obiecywali, że będzie lepiej. Skandaliczny pasek w TVP Info na temat Lecha Wałęsy

We wtorek wieczorem w programie "Minęła 20" rozmawiano na temat aresztowania posła PO, Stanisława Gawłowskiego. W obronie polityka stanął m.in. Lech Wałęsa, co nie spodobało się paskowym w TVP Info.

W poniedziałek były prezydent wydał oświadczenie, w którym skrytykował postępowanie PiS. „Obecna władza postępuje jak komuniści” - napisał Wałęsa.

Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego, Ziobry i ich towarzyszy z PiS-u

- dodał były prezydent

Skandaliczny pasek TVP Info o Lechu Wałęsie

Pod oświadczeniem podpisali się też opozycjoniści z czasów PRL: Piotr Kapczyński, Krzysztof Król, Bogdan Lis, Jan Lityński, Henryk Majewski, Krzysztof Pusz, Ryszard Pusz i Krzysztof Siemieński.

Upadająca władza chce wywołać strach. Po to wcześniej przejęła wymiar sprawiedliwości, aby móc w nieograniczony sposób siać terror (…) Tak należy rozumieć zgodę sejmowej większości PiS-u na aresztowanie jednego z liderów opozycji Stanisława Gawłowskiego

- napisali.

W TVP Info obrona polityka PO przez byłego prezydenta bardzo się nie spodobała. Gdy goście Michała Rachonia dyskutowali na temat zatrzymania Gawłowskiego, na pasku pojawił się skandaliczny napis.

Lech Wałęsa (TW Bolek) murem za sekretarzem generalnym Platformy Stanisławem Gawłowskim

- brzmiał pasek.

A który to sąd prawomocnie stwierdził, że Lech Wałęsa to TW Bolek? Coś mnie ominęło?

- zapytał dziennikarz Polsatu Jan Kunert.

Czy w związku ze skandalicznym podpisem w TVPiSInfo od dziś Ambasadora Przyłębskiego będą podpisywać TW Wolfgang, zaś jego małżonkę Prezes TK Julia Przyłębska żona TW Wolfganga?

- napisał inny użytkownik Twittera.

Głos zabrał również rzecznik Lecha Wałęsy.

W dniu dzisiejszym w programie „Minęła 20”, którego prowadził red Michał Rachoń pojawił się pasek, którego treść naruszyła dobre imię p. Prezydenta Lecha Wałęsy. W związku z powyższym oddaje ten incydent do analizy prawnikom

- oznajmił na Twitterze Mirosław Szczerba.

Na początku kwietnia portal Wirtualnemedia.pl poinformował, ze TVP Info szuka nowych pracowników do tworzenia pasków w TVP Info. „Nie dlatego, że tamci się nie sprawdzili, tylko dlatego, że chcemy podnieść jakość” - przekonywał wtedy Krystian Kuczkowski, szef informacji TVP Info.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Uśmiechy, żarty i wygodne pytania. Jak w TVP rozmawia się z Jarosławem Kaczyńskim

Więcej o: