Egzamin gimnazjalny 2018 - harmonogram i przybory, które można mieć ze sobą

Egzamin gimnazjalny z części humanistycznej już dzisiaj. Jutro gimnazjaliści napiszą test z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych, a w piątek zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się o godz. 9. Najpierw planowana jest część dotycząca historii i WOS-u. Uczniowie mają 60 minut na jej napisanie. Później przewidziana jest przerwa, a o godz. 11 rozpocznie się część z języka polskiego. Na rozwiązanie tych arkuszy uczniowie mają o pół godziny dłużej, czyli w sumie 90 minut.

Co wziąć na egzamin gimnazjalny?

W każdy dzień egzaminów gimnazjalnych uczniowie muszą koniecznie mieć przy sobie legitymację szkolną lub inny dowód tożsamości oraz długopis lub pióro piszące na czarno. Najlepiej dwie sztuki, jedną w zapasie. Jutro, na egzamin z części przyrodniczo-matematycznej, należy również wziąć ze sobą linijkę. Uwaga – rysunków nie wykonuje się ołówkiem! Własny kalkulator nie jest dozwolony, podobnie jak maskotka. Poza tym osoby niewidome i słabowidzące piszą test za pomocą specjalistycznego oprogramowania i mogą mieć przy sobie przybory optyczne. Cudzoziemcy mają prawo korzystać ze słownika.

Egzamin gimnazjalny. Co warto powtórzyć?

Harmonogram w kolejnych dniach

Jutro, 19 kwietnia, o godz. 9 gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z części przyrodniczej (biologia, chemia, fizyka, geografia). Na napisanie pierwszej części będą mieć ponownie pełną godzinę. O godz. 11 rozpocznie się egzamin z matematyki, który potrwa 90 minut. W piątek zdawany będzie język obcy, o godz. 9 w wersji podstawowej i o godz. 11 w wersji rozszerzonej. Na oba egzaminy uczniowie mają 60 minut.

Egzamin gimnazjalny – kiedy wyniki?

Egzamin gimnazjalny jest sprawdzany przez specjalnie wyszkolonych egzaminatorów, którzy wyślą wyniki do szkół. Wyniki będą znane 15 czerwca, a zaświadczenie o nich zostanie wydane 22 czerwca wraz z wydaniem świadectw szkolnych.

Więcej o: