Pod Darłowem autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby, kilkunastu rannych

Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Darłowa, na drodze krajowej nr 37. Zginęły dwie osoby.

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 37. między Darłowem a Malechowem tuż przed godziną 16. Autobus przewożący głównie dzieci zderzył się z ciężarówką. Kilkanaście osób zostało rannych, dwie osoby spośród czterech, które zaraz po wypadku były reanimowane - zmarły - poinformował Informacyjną Agencję Radiową Tomasz Kubiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Jak informuje "Dziennik Bałtycki", osoby, które zginęły  to 20-letnia dziewczynka i 19-letni chłopak. Autobusem podróżowały prawdopodobnie 24 osoby. Większość z nich to uczniowie z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. - Dziewięć osób najciężej poszkodowanych w wyniku zderzenia ciężarówki z autobusem przewieziono do szpitali w Słupsku, Koszalinie i Gryficach - poinformowała TVN24 Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Droga krajowa jest zamknięta w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutra. Prokuratura ustala przyczyny wypadku. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: