Uderzył w rowerzystkę i próbował uciec. Policja pokazuje drastyczne nagranie

Sąd aresztował 36-letniego Rosjanina, który doprowadził do poważnego wypadku niedaleko Zielonej Góry. Kierowca najpierw uderzył autem w barierkę, a później potrącił rowerzystkę.

W sobotę 14 kwietnia ok. godz. 17.30 na drodze między Zieloną Górą a Czerwieńskiem doszło do poważnego wypadku. Jadący od strony miejscowości Płoty kierowca opla astry na łuku zahaczył o pobocze, uderzył w barierę energochłonną, a następnie odbił się od niej i zjechał na przeciwny pas, po którym akurat jechała 33-letnia rowerzystka. Wszystko nagrał rejestrator jednego ze świadków zdarzenia.

Po zderzeniu kierowca samochodu próbował uciec, ale zatrzymali go świadkowie. Jak informuje policja, sprawcą wypadku jest 36-letni Rosjanin. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. 36-latek odmówił badania alkomatem, w związku z tym pobrano od niego krew do sprawdzenia pod kątem alkoholu i środków odurzających. 

Trzy miesiące aresztu

Mężczyzna został zatrzymany, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na trzy miesiące. Obrażenia kobiety, która podróżowała rowerem, są bardzo poważne. 33-latka ma złamaną żuchwę oraz obie ręce.

Więcej o:
Komentarze (54)
Lubuskie. Pijany Rosjanin wjechał w rowerzystkę
Zaloguj się
 • uthark

  Oceniono 22 razy 16

  Kierowcy zapominają, że drogi nie zostały wybudowane tylko dla nich. Z dróg mogą korzystać także piesi, rowerzyści, poganiacze zwierząt, woźnice.

 • stojacywbramie

  Oceniono 16 razy 8

  Trzeba być bardzo odważnym, żeby jeździć rowerem po polskich drogach. To taki sport z gatunku ekstremalnych. Oczywiście macie prawo, jesteście pełnoprawnymi użytkownikami dróg, ale życie ma się tylko jedno. Dzisiaj Brudziński znowu chwalił po niebiosa policję, dadzą im kolejne już podwyżki i Bóg wie co tam jeszcze. Ja codziennie jeżdżę samochodem i codziennie jestem pieszym użytkownikiem naszych ulic i za aktywność oraz skuteczność jaką wykazują, zafundowałbym naszej kochanej policji obniżki.

 • better.life

  Oceniono 13 razy 7

  Wypadek każdemu może się przytrafić, ale za coś takiego należy się śmieciuchowi, żeby porządnie go przecwelili pod celą.

 • liczygrosz

  Oceniono 15 razy 5

  ...aż się pająk na szybie wystraszył

 • net_friend

  Oceniono 4 razy 4

  Słynny ruski styl jazdy dotarł nad Wisłę.

 • szaja25

  Oceniono 12 razy 2

  Sprawdzić, czy w bagażniku nie miał nowiczoka.

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 1 raz 1

  Kobieta miala szanse na unikniecie zderzenia, ale zapewne byla zaskoczona sytuacja i tylko hamowala nie zmieniajac kierunku jazdy. Dobrze, ze przezyla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX