Upalna i słoneczna majówka? Nic z tych rzeczy. Nadchodzi ochłodzenie [PROGNOZA POGODY]

Pogoda na majówkę mogłaby zapowiadać się optymistycznie biorąc pod uwagę ostatnie letnie dni. Jednak prognozy meteorologów nie są tak optymistyczne. Pod koniec kwietnia dojdzie bowiem do ochłodzenia.

Obecna sytuacja pogodowa jest spowodowana napływem ciepłego powietrza z Afryki. Jednak już od tej niedzieli temperatura z każdym dniem zacznie się obniżać. Najzimniej ma być w czwartek 26 kwietnia – termometry pokażą wówczas maksymalnie 16 st. C. W kolejnych dniach pogoda nieco się ociepli. Jednak zapędy do spędzenia majówki na dworze ugaszą nadchodzące deszcze.

Jak spędzić majówkę? >>>

Jaka pogoda 1 maja?

Pogoda w pierwszy dzień majówki będzie znośna. W całym kraju ma być przeważnie słonecznie, choć średnia temperatura wyniesie średnio tylko 13 stop. C. Tego dnia nie przewiduje się ulewnych deszczy.

Pogoda na drugi dzień majówki

2 maja pogoda wyraźnie się popsuje. Zachmurzenie na niebie będzie rosnąć. Nad Polską zapowiadane są przelotne opady deszczu. Największe z nich wystąpią na północy i w centrum kraju. Opady być może ominą okolice Dolnego Śląska.

Pogoda pod koniec majówki

Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie najgorsza właśnie w ostatni dzień majówki. Zapowiadane jest zachmurzenie i słaby deszcz, a termometry wskażą jedynie 12 stop. C. Wyraźne ocieplenie przyjdzie dopiero w kolejnym tygodniu. Od poniedziałku 7 maja zapowiadane są temperatury na poziomie 18 stop. C.

Donald Trump nie odróżnia pogody od klimatu. Na czym polega różnica?

Więcej o: