Majówka 2018. Kiedy wziąć wolne, żeby mieć BARDZO długi weekend? Są dwie opcje

Tegoroczna majówka może być naprawdę długa. Wystarczą 3 dni urlopu, aby cieszyć się ponadtygodniową przerwą od zawodowych obowiązków. Kiedy poprosić szefa o urlop, aby długi weekend majowy jeszcze nieco przedłużyć? Sprawdziliśmy kalendarz zbliżających się dni wolnych od pracy.

W 2018 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Pierwsze cztery za nami, dwa kolejne już za niespełna dwa tygodnie.

Długi weekend majowy 2018 - kiedy wypada?

Jeżeli jeszcze nie ułożyliście planów na majówkę, warto zrobić to jak najszybciej, aby wybrać się na kilkudniową podróż po kraju lub za granicę. Ci, którzy zaplanują swój urlop wcześniej, zaczną długi weekend majowy jeszcze w kwietniu. 1 maja, czyli Święto Pracy, przypada w tym roku na wtorek, natomiast święto Konstytucji 3 maja – na czwartek.

Dwie opcje na majówkę 2018

  • Wystarczy więc wziąć wolne 30 kwietnia (poniedziałek) i 2 maja (środa), aby odpoczywać od pracy przez 6 dni.
  • Jeżeli możecie zorganizować sobie także wolny piątek (4 maja), wasz urlop będzie trwał aż 9 dni.

Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze!

Kiedy następna okazja na przedłużony urlop?

W 2018 roku będziemy mieli dwie okazje, aby wydłużyć swój letni urlop, wykorzystując weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy. Przełom maja i czerwca to pierwsza z nich. Boże Ciało wypada w tym roku 31 maja (czwartek), a więc jeden dzień urlopu pozwoli nam cieszyć się długim, bo aż 4-dniowym weekendem.

Kolejna szansa nadarzy się w sierpniu. Następny po Bożym Ciele dzień wolny od pracy to Święto Wojska Polskiego, które obchodzimy 15 sierpnia. W tym roku święto to celebrujemy w środku tygodnia, a więc dwa dni urlopu w dniach 13-14 sierpnia lub 16-17 sierpnia, dadzą nam 5 dni wolnego. 

Zobacz też:

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: