Ogórek zaprasza na niedzielną promocję książki. Szybko przypomnieli jej o zakazie handlu

Magdalena Ogórek, publicystka i była kandydatka na prezydenta, promuje w niedzielę swoją książkę na Targach Wydawców Katolickich, które od czwartku odbywają się w Warszawie. Użytkownicy Twittera przypomnieli, że Ogórek popierała wprowadzenie zakaz handlu.

"Kochani, będę dzisiaj dla Was wraz z „Listą Wächtera” o 14:30 podczas Targów Książki Katolickiej w Arkadach Kubickiego (Sala Koncertowa). Do zobaczenia!" - poinformowała w niedzielę na Twitterze Magdalena Ogórek, prezenterka TVP i była kandydatka na prezydenta.

Książka Magdaleny Ogórek ukazała się w grudniu. Pozycja dotyczy zaginięcia obrazu Pietera Brueghela "Walka karnawału z postem".

ZOBACZ TAKŻE: Ogórek żali się na Empik. "Moja książka jest nie do zdobycia". Odpowiedź jej się nie spodoba>>>

Użytkownicy Twittera szybko wytknęli Magdalenie Ogórek, że zaprasza do nabywania swoich książek, podczas gdy w niedzielę obowiązuje zakaz handlu.

"Niedzielę miały być dla rodziny, dlaczego rządzący nie dbają o rodziny pracowników targów?" - napisał jeden z użytkowników. "Niedziela handlowa, dziś miało być wolne od sprzedaży, co jest, błąd w matrixie?" - skomentował ironicznie inny.

Jedna z użytkowniczek stanęła w obronie Magdaleny Ogórek i zwróciła uwagę, że autorka sama nie będzie prowadziła sprzedaży. "Pani Beato, w życiu żadnej książki nie mieli w ręce, nie byli nigdy na Targach, nie ma sensu tłumaczyć..." - zareagowała Magdalena Ogórek.

"Bardzo hołduję wartościom rodzinnym i uważam, że niedziela powinna być właśnie dla rodziny. U naszych sąsiadów ta niedziela jest wolna od dawien dawna. (...) W tym pędzie niedziela jest potrzebna dla rodziny" - tak mówiła Ogórek o zakazie handlu kilka miesięcy temu w programie "Salon dziennikarski" w TVP Info.

Więcej o: