Burze z gradem suną przez Polskę. Grzmi na północy. Ostrzeżenia dla sześciu województw [POGODA]

W wielu częściach Polski już teraz występują obfite opady deszczu, a nawet gradu. Dla sześciu województw IMGW wydało ostrzeżenia. Intensywne burze nawiedziły m.in. Wielkopolskę, Podkarpacie i województwo łódzkie.

W niektórych częściach kraju piątkowy wypad na rower lub spacer mogły pokrzyżować mocne opady deszczu a nawet gradu.

Burze w Krakowie, Łodzi i Kielcach

Według mapy na stronie burzowo.info, po południu burze wystąpiły m.in w południowej części Polski. Zgodnie z mapą intensywne opady występują teraz w Krakowie i okolicach, w Kielcach, w Łodzi, częściowo w województwie śląskim i wielkopolskim.

"W Łodzi pada i grzmi, a samoloty omijają obszar między Łodzią, Wrocławiem i Katowicami" - napisał na Twitterze reporter Marek Juśkiewicz. Jak informuje portal meteoprognoza.pl, burze wędrują w kierunku północno-wschodnim. "Zgodnie z prognozami pojawiły się komórki burzowe które bardzo szybko się rozrastają. Wędrują w kierunku północno-wschodnim. Jedna strefa obejmuje Podkarpacie druga, większa, Jurę i Małopolskę" - informuje portal.

Pogoda na sobotę. Ostrzeżenia burzowe

W związku z burzami IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Dotyczą one województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Ostrzeżenia dla lubuskiego i wielkopolskiego obowiązują tylko dzisiaj, natomiast dla pozostałych województw aktualne są do jutra.

Jak podał po południu portal Polscy Łowcy Burz, najintensywniejsze burze występują na obszarze od południowo-wschodniej części woj. łódzkiego, po południową część woj. świętokrzyskiego.

"Superkomórka burzowa"

"Przynoszą chwilami intensywne opady deszczu, lokalnie opady gradu i silniejsze porywy wiatru. W pasie od Koniecpola po okolice Radomska przechodziła również superkomórka burzowa, która kieruje się dalej na północny-zachód. Wcześniej burze odnotowano również w Małopolsce, m.in. w Krakowie" - informują Polscy Łowcy Burz.

Prognoza pogody. W Gdańsku spokojnie

Jak wynika z danych na stronie radar-opadow.pl, prawdopodobieństwo wystąpienia burz w sobotę jest wysokie niemal w całym kraju. Ryzyko burz nie dotyczy właściwie tylko północno-wschodniej części kraju. Spokojni mogą być mieszkańcy m.in. Gdańska, Białegostoku czy Białej Podlaskiej.

Superksiężyc, zaćmienia i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w 2018 roku

Więcej o:
Komentarze (20)
Pogoda. Prognoza pogody. Burze z gradem w całym kraju
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 26 razy 16

  Jakie to szczęście, że mieszkamy we wspaniałym, opływającym w dobrobyt kraju i żadne kataklizmy nam nie grożą, gdyż czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus razem z Jego Matką Przenajświętszą Panienką Maryją Zawsze Dziewicą a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki. O cudowne życie i dobrobyt wszystkich mieszkańców Wielkiej Polski Katolickiej - bez względu na kolor skóry, wyznanie czy poglądy polityczne dba też Jego Wysokość Prezes Polski Jarosław Kaczyński Wielki, Którego Brat Zginął w Zamachu Smoleńskim a także jego lewa ręka Prezydent Polski Andrzej Duda - Niech Będzie Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał!!!

 • dublet

  Oceniono 13 razy 11

  Bo za mało dajecie świętemu ojcu Tadeuszowi! No to będziecie mieli Armagedon!

 • elenem

  Oceniono 11 razy 7

  A mnie się podobają te wiosenne burze. Przed chwilą był armagedon z wiatrem, deszczem i gradem. Super :)) można podziwiać z domu, bezpieczniej.

 • motyw4

  Oceniono 14 razy 6

  Zapomniałem dodać, że najlepszym antidotum na burzę jest szczera i żarliwa modlitwa połączona z ofiarą pieniężną na kościół, a także zapalona w oknie gromnica i święty obrazek w ręce.

 • smurfmadrala

  Oceniono 5 razy 3

  No to wporzo , burze wiosenne pożyteczne i piękne jak kwitnące zawilce, krokusy, forsycje...
  Powinny być i są :-)))

 • wojtek1506

  Oceniono 2 razy 2

  Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć te wytwory / wiadomo czyje / muszą jeszcze dużo eksperymentować , tak jak z deszczem , a zaczynali w Wietnamie ,prowadząc wojnę przeciwko Narodowi Wietnamskiemu ,który rozpoczęła francja i przekazał usraelowi . Nie jesteście bezkarni ,skoro człowiek nie może ,to może Matka natura rozliczy .Goje łączmy się !

 • Oceniono 1 raz -1

  juskiewicz sie nadaje z tymi swoimi tweetami... jeden samolot cos ominal a ten zaraz ze wszystkie samoloty jakis burzowy trojkat bermudzki omijaja jak widac w okolicy inne samoloty w tym jeden nad sama Łodzią

 • anonimowy83

  Oceniono 12 razy -2

  Głosowałem na DOBRĄ ZMIANĘ. Pogoda mi nie straszna

  #pogodniezpis
  #dajemyrade

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX