Jest pięknie, ciepło, ale taka temperatura wiosną to już przesada. Prawie 30 st. C!

Weekend zbliża się wielkimi krokami, a jaka będzie pogoda? Synoptycy przewidują, że nadchodzi wyż, a z nim - upały.

Pogoda znów nas zaskoczy. Nadchodzi prawdziwe lato. Wyż zmierzający nad Polskę przyniesie jeszcze więcej ciepła. Temperatura może podskoczyć nawet do 28 stopni Celsjusza, a u naszych sąsiadów - Niemców - nawet do 30 st. C - donosi TVN Meteo. Kiedy będzie tak ciepło? Przypuszczalnie dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Pogoda na weekend

A jakie będą najbliższe dni? W piątek jeszcze deszcz, burze od których będzie wolny tylko północny wschód Polski i dość silny wiatr - przewiduje IMGW. Temperatura maksymalna to 24 st. C. Dużo chłodniej w Gdańsku: 14 st. C. 

W weekend Polska będzie już pod wpływem wyżu. Temperatura podobna jak w ostatnich dniach. O ile w sobotę miejscami może popadać, to niedziela będzie pogodna. Początek tygodnia też bez deszczu, a w połowie tygodnia spodziewany jest wspomniany skok temperatury. Szykujcie letnie ubrania! 

Co ciekawe, Tomasz Wasilewski z TVN Meteo już we wtorek zwracał uwagę, że Warszawa była najcieplejszym miastem Europy. Zwróćcie uwagę, jakie temperatury panują w Hiszpanii:

Zobacz też: 

Więcej o: