Tragedia w Łodzi. Na pasach tramwaj śmiertelnie potrącił 8-letnią dziewczynkę

W Łodzi na ul. Kopcińskiego doszło do tragicznego wypadku. Na przejściu dla pieszych zginęła 8-letnia dziewczynka.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek tuż po godz. 17. Jak podaje "Dziennik Łódzki" na ul. Kopcińskiego 8-letnia dziewczynka została potrącona przez tramwaj.

Mieszkała niedaleko miejsca wypadku

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 8-latka biegła chodnikiem przy ul. Nawrot. Przed przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic zatrzymały się samochody, dziewczynka wbiegła na pasy prosto pod nadjeżdżający tramwaj linii 4. Zginęła na miejscu. Policji udało się ustalić tożsamość ofiary, wiadomo, że mieszkała nieopodal miejsca wypadku.

Szczegóły zajścia wyjaśniają policjanci z drogówki, nadzoruje ich Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew. Z informacji podawanych przez "Dziennik Łódzki" wynika, że motorniczy zaczął awaryjnie hamować niemal w połowie przejścia dla pieszych. Można zakładać więc, że kierujący tramwajem zobaczył dziewczynkę w ostatniej chwili. Lokalne media informują, że przejście, na którym doszło do wypadku, jest bardzo dobrze oznakowane. Wiadomo, że motorniczy był trzeźwy.

Policja szuka świadków

W wyjaśnianiu szczegółów zajścia najważniejszy będzie terz zapis monitoringu. Policjantom udało się dotrzeć już do jednego ze świadków. Niemniej jednak mundurowi proszą wszystkich, którzy widzieli wypadek o kontakt wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: