Prawicowa dziennikarka do gen. Różańskiego: Lech Kaczyński wyrzucił cię na śmietnik. Riposta była celna

Ewa Stankiewicz zarzuciła gen. Mirosławowi Różańskiemu, że "jest obcym generałem", "wyrzuconym na śmietnik" przez Lecha Kaczyńskiego. Riposta, jak na wojskowego przystało, była szybka i celna. To właśnie Lech Kaczyński wręczył mu 2. generalską gwiazdkę, co postanowił przypomnieć prawicowej dziennikarce.

Były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, który odszedł z armii po konflikcie z byłym już ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z politykiem.

Opatrzył je komentarzem: "Ten człowiek odpowiadał za bezpieczeństwo państwa. Koledzy generałowie, którzy wspieraliście ówczesnego ministra, jak wasze samopoczucie dzisiaj?". Nawiązał tym samym do dymisji Macierewicza.

Z odpowiedzią gen. Różańskiemu pospieszyła prawicowa dziennikarka, związana m.in. z Telewizją Republika Ewa Stankiewicz. Zarzuciła mu nie tylko bycie "obcym generałem", ale też, że jest on "niegodny bycia szeregowcem". "Już Lech Kaczyński wyrzucił cię na śmietnik, a ty jak wańka wstańka" - napisała Stankiewicz.


Riposta nadeszła momentalnie. Otóż gen. Różański przypomniał Stankiewicz, że swoją drugą generalską gwiazdkę otrzymał właśnie od nieżyjącego prezydenta Kaczyńskiego (stało się to w 2009 roku, awans na stopień generała dywizji). Wspomniał też, że w 2008 roku także Lech Kaczyński wręczył mu w uznaniu za jego dokonania Flagę Narodową.

Więcej o: