Prawicowa dziennikarka do gen. Raskiego: Lech Kaczyski wyrzuci ci na mietnik. Riposta bya celna

Ewa Stankiewicz zarzucia gen. Mirosawowi Raskiemu, e "jest obcym generaem", "wyrzuconym na mietnik" przez Lecha Kaczyskiego. Riposta, jak na wojskowego przystao, bya szybka i celna. To wanie Lech Kaczyski wrczy mu 2. generalsk gwiazdk, co postanowi przypomnie prawicowej dziennikarce.

Były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, który odszedł z armii po konflikcie z byłym już ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z politykiem.

Opatrzył je komentarzem: "Ten człowiek odpowiadał za bezpieczeństwo państwa. Koledzy generałowie, którzy wspieraliście ówczesnego ministra, jak wasze samopoczucie dzisiaj?". Nawiązał tym samym do dymisji Macierewicza.

Z odpowiedzią gen. Różańskiemu pospieszyła prawicowa dziennikarka, związana m.in. z Telewizją Republika Ewa Stankiewicz. Zarzuciła mu nie tylko bycie "obcym generałem", ale też, że jest on "niegodny bycia szeregowcem". "Już Lech Kaczyski wyrzucił cię na śmietnik, a ty jak wańka wstańka" - napisała Stankiewicz.


Riposta nadeszła momentalnie. Otóż gen. Różański przypomniał Stankiewicz, że swoją drugą generalską gwiazdkę otrzymał właśnie od nieżyjącego prezydenta Kaczyńskiego (stało się to w 2009 roku, awans na stopień generała dywizji). Wspomniał też, że w 2008 roku także Lech Kaczyński wręczył mu w uznaniu za jego dokonania Flagę Narodową.