Ciężarówka staranowała radiowóz na A4. Autostrada zablokowana, po policjanta przyleciał helikopter

Ogromne korki po wypadkach na A4 między węzłami Kąty Wrocławskie a Kostomłoty. Ciężarówka wjechała w policyjny radiowóz, dwaj ranni funkcjonariusze trafili do szpitala. Jeden z nich został przetransportowany helikopterem.

Do wypadku doszło około godz. 8.30 na A4 między węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty. Jak donosi "Gazeta Wrocławska", wcześniej w okolicy doszło do jednego wypadku, a chwilę później do awarii busa. Policjanci zostawili przy zepsutym aucie radiowóz.

Kierowca ciężarówki, który minął pierwszy wypadek, przyspieszył i nie zauważył kolejnych aut, przez co staranował zarówno radiowóz, jak i busa, które po zderzeniu trafiły do rowu.

Obydwaj funkcjonariusze zostali ranni w wypadku, jednego z nich przetransportowano helikopterem do szpitala, drugiego zabrała karetka. Utrudnienia na drodze mogą potrwać kilka godzin. Autostrada w kierunku Legnicy jest w tej chwili zablokowana.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (88)
Wypadek na A4. Zablokowana droga, policjanci w szpitalu
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 13 razy 9

  Ciekawe czy radiowóz był odpowiednio zabezpieczony: czy miał włączone światła na dachu i czy policjanci ustawili odpowiednio trójkąt ostrzegawczy. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby ktokolwiek mogł wpaść na radiowóz z włączonymi błyskaczami. Ale w kraju szybkich ale bezpiecznych wszystko jest możliwe.

 • dorycka

  Oceniono 10 razy 8

  jechałam A1 w niedzielę. Tym razem motocykliści - szaleńcy jadący 150 -180 km/godz "bohaterami".
  ONI - ratowani przez helikopter , motory rozbite ,godzina czekania . W drodze powrotnej wyścigi tirów, lewy pas zablokowany , bo jeden nie może jechać 130 a musi 135.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 4

  Kierowca ciężarówki prawdopodobnie był z rodziny DUPKÓW, którzy jak widzą wypadek, to zwalniają i patrzą tylko w bok, żeby nie uronić ani sekundy z "widowiska".

  Nie on pierwszy i nie on ostatni. :-)

 • Grzegorz Guzik

  Oceniono 3 razy 3

  Na miesiączki prezesa się tylko nadają, a o tej robocie nie mają pojęcia

 • mkk3a

  Oceniono 3 razy 3

  I znowu Kostomłoty/Kąty wrocławskie. Na tych paru kilometrach jest więcej wypadków, niż na 150 km do Zgorzelca.

 • 0ya

  Oceniono 9 razy 3

  jeśli mieli koguta, to
  1. nie potrzebują trójkąta
  2. każdy by ich zobaczył
  A oni jak w Oświęcimiu - mieli koguta, ale go nie włączyli najprawdopodobniej.
  A to jest ten odcinek "autostrady" gdzie Niemiec zapomniał zbudować pobocza?

 • jerzytop

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy ktoś wreszcie wezmie się za IDIOTÓW i KRETYNÓW w ciężarówkach . Przecież te głąby dobrze wiedzą ,że w Polsce max mogą jechać 80 km/h i co i mają to w D...ie . a jak przychodzi co do czego to taranuja parę stojących samochodów ,wbijają się w domy albo tak jak koło Bytowa samochód z drzewem zburzył cały duży sklep oddalony o ok 15 m od drogi grzebiąc w nim młodą sprzedawczynie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX